Jakie leki zostały wycofane? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Główny Inspektorat Sanitarny postanowił wycofać z obrotu w całej Polsce wybrane serie leków Ambroksol, Amol oraz Etopiryna Extra. Dlaczego?

tablets-2248375 960 720

W przypadku Polopiryny powodem wycofania leku jest otrzymanie wyniku poza specyfikacją w zakresie parametru „substancje pokrewne”, natomiast w przypadku leku Amol chodzi o wynik poza specyfikacją w zakresie parametru mieszaniny olejków (aldehyd cynamonowy). Został jeszcze Ambroksol. W tym przypadku przyczyną wycofania z obrotu jest otrzymanie wyniku poza specyfikacją w parametrze „zawartość pojedynczego zanieczyszczenia”. Oto wycofane serie:

Etopiryna - nr serii 11116 z datą ważności do 30 listopada 2019 r.

Amol - nr serii 284523 z datą ważności do października 2018 r.

Ambroksol - nr serii 335725 z datą ważności do grudnia 2017 r., 346164 z datą ważności do marca 2018 r. i 359907 z datą ważności do lipca 2018 r.

Jak podkreśla Takeda Pharma Sp. z o.o., producent serii Amolu i Ambroksolu, leki te nie zagrażają zdrowiu pacjenta. Są jednak wycofywane, dlatego ci, którzy już je zakupili, mogą je zwrócić.

 

Udostępnij

1
0
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę