Koronawirus: decyzje burmistrza w związku z nim - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Biorąc pod uwagę rosnącą ilość zakażeń koronawirusem convid 19 na terenie naszego kraju, po dzisiejszym spotkaniu z naczelnikami wydziałów Urzędu Miejskiego w Żywcu, dyrektorami jednostek podległych oraz prezesami spółek miejskich, burmistrz Antoni Szlagor informuje o następujących podjętych przez siebie następujących decyzjach, obowiązujących. w dniach 12 – 31 marca, z możliwością dalszego wydłużenia.

connection-4884862-1920 202003102224

           "Zgodnie z decyzją Prezesa Rady Ministrów zostają odwołane zajęcia w żłobku, przedszkolach, szkołach i uczelniach wyższych w okresie od 16 do 25 marca. Żłobek, przedszkola oraz szkoły podstawowe w Żywcu, dla których organem prowadzącym jest Miasto Żywiec w dniach 12-13 marca 2020 będą prowadziły wyłącznie zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.

  • Zawiesza się działalność wszystkich instytucji kultury i sportu: Miejskiego Centrum Kultury wraz z klubami środowiskowymi, Żywieckiej Biblioteki Samorządowej wraz z filiami, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wraz z basenem i halą sportową oraz Muzeum Miejskiego.
  • W komunikacji miejskiej trzykrotnie w ciągu dnia będzie odbywała się dezynfekcja autobusów (rano, popołudniu, na koniec dnia). Dodatkowo kierowcy sprzedający bilety zobowiązani są każdorazowo do odkażania dłoni.
  • We wszystkich wspólnotach mieszkaniowych (w tym TBS i Spółdzielnia Mieszkaniowa) mają pojawić się informacje o działaniach, jakie należy podjąć w przypadku podejrzenia wystąpienia koronawirusa
  • Apelujemy do wszystkich osób, które korzystają z pracy instytucji publicznych, by sprawdziły czy mogą swoją sprawę załatwić elektronicznie lub telefonicznie.
  • W Urzędzie Miejskim petenci będą mieli możliwość dezynfekcji rąk
  • Jeśli mają Państwo obawy, że jesteście zarażeni koronawirusem, prosimy o kontakt z Sanepidem, nie przychodźcie do przychodni zdrowia lub na izbę przyjęć.

Jednocześnie informuję, że obecnie (środa, 11 marca 2020, godz. 10.30)  liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym na terenie powiatu żywieckiego wynosi 53, wszystkie te osoby przebywają w domach. Nie ma żadnego przypadku zarażenia koronawirusem convid 19, ani też żadna osoba nie została objęta kwarantanną." burmistrz Żywca Antoni Szlagor

koronawirus postepowanie 1 002 202003111140

Udostępnij

4
+4
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę