Koronawirus: na Żywiecczyźnie przybywa osób objętych kwarantanną - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Niedzielne statystyki, dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie żywieckim.

koronawirus

 Antoni Szlagor przekazuje następujące informacje z SANEPID-u:

"Szanowni Państwo, dzięki uprzejmości Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Żywcu mogę każdego dnia przekazywać Państwu najbardziej sprawdzone, rzetelne informacje dotyczące ryzyka wystąpienia koronowirusa wywołującego chorobę covid 19, na terenie powiatu żywieckiego. Za tę możliwość, która jest jedną z form wyrazu szacunku i dbałości o mieszkańów mojego miasta i powiatu serdecznie żywieckiemu Sanepidowi dziękuję.

Od dzisiaj w całej Polsce obowiązuje stan epidemiczny. W praktyce oznacza to, że w najbliższych dniach zwiększą się liczby osób objętych kwarantanną i nadzorem epidemiologicznym. Dlaczego tak będzie się działo? Według nowych przepisów każda osoba wracająca z zagranicy zostanie objęta kwarantanną, zaś jej otoczenie nadzorem epidemiologicznym. W praktyce oznacza to, że jeśli ktoś wróci np. z Austrii, zostanie on objęty kwarantanną, zaś jego rodzina/współlokatorzy nadzorem epidemiologicznym. W związku z tym zwłaszcza w najbliższych dniach liczby, które podaję Państwu mogą skoczyć do góry, nie będzie to jednak powód do niepokoju.

Zapewne chcieliby Państwo poznać najbardziej aktualne dane przekazene mi przez żywiecki Sanepid. Według stanu na dziś (niedziela, godz. 13.30) - ilość osób objętych nadzorem epidemiologicznym wynosi 137, zaś pod kwarantanną pozostaje 19 osób. Nie ma żadnej osoby zakażonej koronawirusem na terenie powiatu żywieckiego." - czytamy na stronie społecznościowej burmistrza.

Udostępnij

3
+1
2
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę