Koronawirus: sytuacja w powiecie i w mieście Żywcu - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nie tylko o tym, co zmieniło się od wczoraj, ale też warto przeczytać poniżej o sytuacji epidemicznej w samym Żywcu. Stan na środę 18 marca. Próbujemy też wyjaśnić, jaka jest różnica pomiędzy kwarantanną, a obserwacją epidemiologiczną.

koronawirus 2

 Antoni Szlagor przekazuje kolejne informacje na temat liczby osób w kwarantannie, pod obserwacją i ewentualnych zarażonych:

"Pora na codzienny raport dotyczący ryzyka wystąpienia zakażeniem koronawirusem wywołującym chorobę covid-19 na terenie powiatu żywieckiego. Jak podaje sanepid – w powiecie żywieckim aktualnie 13 osób objętych jest kwarantanną, zaś pod nadzorem epidemiologicznym są 243 osoby z powiatu żywieckiego. Żadna osoba z powiatu żywieckiego nie ma wykrytego zakażenia wirusem.

Po wczorajszej informacji o 8 osobach od których pobrano wymaz, u 7 stwierdzono wynik negatywny, a na wynik od ostatniej osoby czeka Sanepid – otrzymałem sporo zapytań, co z wynikiem ósmej osoby. Uspokajam, wynik ósmej osoby jest również negatywny.

Dziś przedstawię Państwu również informację szczegółowe dotyczące aktualnej sytuacji epidemiologicznej w samym mieście Żywcu. Według tych danych ilość osób objętych kwarantanną domową na terenie gminy – 0, ilość osób poddana kwarantannie z nałożoną decyzją – 5, ilość osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażania koronawirusem SARS-CoV-2 – 0, ilość osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym – 60." - przekazuje burmistrz na swojej stronie społecznościowej.

W czym różnica?

To, czym jest kwarantanna, a czym obserwacja epidemiologiczna, wyjaśnia portal rynekzdrowia.pl. Według zawartych tam informacji kwarantanna to stan odosobnienia człowieka, który jest zdrowy, a miały bliski kontakt z osobami zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie koronawirusem. Obserwacja epidemiologiczna natomiast oznacza, że nie miał bezpośredniego kontaktu z nosicielem lub chorym, ale na wszelki wypadek sprawdza się stan zdrowia tej osoby. Trochę taka definicja przeczy informacjom przekazywanym przez rząd i GIS, że aby być poddanym badaniom trzeba być po kontakcie z nosicielem. Nie jest to zresztą jedyny punkt, w którym teorie rządowe i życie się rozjeżdżają.

 

Udostępnij

8
+8
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę