Koronawirus: w Szpitalu Kolejowym kilkadziesiąt zakażeń - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wyniki pozytywne badań dotyczą zarówno personelu, jak i pacjentów. Ci drudzy rozważają złożenie zawiadomienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. 

Szpital Kolejowy

 Jak informuje dziś portal Beskidzka 24 od początku epidemii w Szpitalu Kolejowym w Wilkowicach zaraziło się 41 osób. Wśród nich jest 29 pacjentów i 12 członków personelu. Jeden z pacjentów zmarł, a wśród kadry zakażeni zostali przedstawiciele kierownictwa placówki. Obecnie szpital jest zamknięty. Nie ma w nim osób chorych, ale wciąż pobierane są wymazy.

Wszyscy zakażeni pacjenci zostali przewiezieni już do szpitali zakaźnych i szpitali jednoimiennych. Z kolei pracownicy pozostają w izolacji we własnych domach. Jak ustalił portal Beskidzka 24, niektórzy z nich narażeni są na nieprzyjemności. Sąsiedzi reagują bowiem strachem na widok kierowanych do ich miejsc zamieszkania wymazobusów. W sanepidzie apelują o to, by mieszkańcy ze zrozumieniem podeszli do trudnej sytuacji tych medyków, którzy ulegli zakażeniu podczas niesienia pomocy chorym.

Beskidzka 24 podkreśla, że pacjenci dobrze oceniają szpital jak chodzi o zapewnienie opieki przez personel. Krytykują natomiast postawę kadry za postępowanie po wykryciu koronawirusa. Według Beskidzkiej pacjenci i ich rodziny rozważają, czy nie złożyć w prokuraturze zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa. Myślą też o założeniu w sądzie spraw cywilnych. Uważają, że to szpital naraził pacjentów na zakażenie koronawirusem.

Udostępnij

0
-1
1
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę