Co z przeniesieniem pacjentów do nowego szpitala? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Według informacji sprzed kilku miesięcy, proces ten miał przebiegać płynnie, zaczynając się w maju. Później nadciągnęło zagrożenie epidemiczne, które w oczywisty sposób te plany pokrzyżowało. Co wiadomo na dziś?

Nowy szpital

Szpital w Żywcu jest jedną z najbardziej oczekiwanych inwestycji w historii naszego regionu. W szpitalu będą leczeni pacjenci wymagający opieki ambulatoryjnej i stacjonarnej. Placówka będzie realizowała ten sam zakres świadczeń zdrowotnych, co istniejący obiekt, w tym również rehabilitację. Co ważne, powstanie SOR wraz z lądowiskiem dla śmigłowca medycznego, a to zagwarantuje szybszy dostęp do opieki dla pacjentów w stanach nagłych. Szpital będzie świadczył usługi w ramach NFZ oraz planuje rozszerzenie oferty świadczeń. 

Jeszcze początkiem stycznia władze Powiatu Żywieckiego wstępnie mówiły o terminie: kwiecień/maj i niewiadomej jeszcze długości czasu przenosin pacjentów. Wstępnie i bardzo ostrożnie, gdyż zaznaczano, że życie przynosi różne sytuacje. Przyniosło rzeczywiście epidemię koronawirusa. Co więc dalej z uruchomieniem nowego budynku Szpitala Powiatowego w Żywcu?

Koronawirus wprowadza kolejną niewiadomą

Portal wnp.pl przytacza słowa wicestarosty żywieckiego Stanisława Kucharczyka, który przyznaje, że proces przenosin pacjentów zostaw wstrzymany przez partnera prywatnego czyli InterHealth Canada po wprowadzeniu stanu epidemii. Uzasadnieniem był brak możliwości prowadzenia szkoleń w takich warunkach, a tamten etap właśnie ich wymagał. Według Kucharczyka, z informacji przekazanych Starostwu Powiatowemu w Żywcu wynika, że przenosiny rozpoczną się po odwołaniu stanu epidemii.

Udostępnij

3
-4
7
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę