Terytorialsi remontują dom dziecka - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Śląscy terytorialsi walczą z Covidem także w Domach Dziecka. Specjalnie stworzony zespół interwencyjny pomaga w czasie pandemii stworzyć w placówce w Bielsku – Białej warunki bezpieczne dla podopiecznych i ich opiekunów.

Dom dziecka covid

Zespół interwencyjny w skład którego wchodzą żołnierze 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej działa na terenie województwa śląskiego praktycznie od początku pandemii. W Domach Pomocy Społecznej, Domach Seniora, Hospicjach, Domach Dziecka i innych placówkach z pobytem stałym zajmuje się między innymi zaaranżowaniem przestrzeni i edukacją zarówno personelu jak i podopiecznych.

Żołnierze tworzą strefy „zieloną” dla zdrowych i „czerwoną” dla osób zakażonych, w której mogli odbywać kwarantannę i odzyskiwać zdrowie nie stanowiąc zagrożenia dla pozostałych mieszkańców, budują śluzy dekontaminacyjne, ozonują
i odkażają pomieszczenia, korytarze oraz klatki schodowe. Wszystko po to by zarówno mieszkańcy jak i personel byli bezpieczni. Tak jest także w przypadku Domu Dziecka w Bielsku gdzie część dzieci jest zdrowych a część zakażonych, konieczne więc było wydzielenie stref i zdezynfekowanie całego budynku.

Do tej pory śląscy terytorialsi wsparli już w ten sposób kilkadziesiąt placówek. Jak podkreśla st. szer. Paweł Kanafoski ze 133 batalionu lekkiej piechoty 13 ŚBOT,
w obecnej sytuacji właśnie takie działania są przykładem patriotyzmu.

- Teraz walczymy na innej wojnie niż te do których się szkoliliśmy, z niewidzialnym ale równie niebezpiecznym wrogiem. Walczymy ramię w ramię z medykami i strażakami o życie i zdrowie mieszkańców naszego regionu. Nie wyobrażam sobie w tej sytuacji siedzieć bezczynnie gdy wiem, że mogę pomóc podkreśla st. szer. Kanafoski.

Jak zaznacza dowódca 13 ŚBOT, płk. Tomasz Białas, nasi żołnierze wraz z żołnierzami z wojsk operacyjnych i innymi służbami działają na wielu frontach walki koronawirusem.

- Od ponad roku nasi żołnierze nieprzerwanie wspierają szpitale, domy pomocy społecznej, hospicja i różnego rodzaju placówki, pomagają policji w kontroli kwarantanny, przewożą sprzęt do szpitali, pomagają w budowie i funkcjonowaniu szpitali tymczasowych, pomagają kombatantom i seniorom. Trudno wymienić wszystkie działania do jakich są kierowani w czasie pandemii. Są po prostu wszędzie tam gdzie jest taka potrzeba bo wsparcie mieszkańców naszego regionu to jedno z ich podstawowych zadań. Co jednak najważniejsze – nie robią tego dlatego, że muszą, ale dlatego, że chcą. – dodaje płk. Białas.

Zadania te żołnierze realizują w ramach operacji Trwała Odporność.

Udostępnij

0
-1
1
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę