Na dzwonnicy nie ma już banera - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Proboszcz żywieckiej parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny nakazał zdjęcie z dzwonnicy plakatu reklamującego pieszą pielgrzymkę do Częstochowy. Potrzebna była jednak druga interwencja pracownika Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Katowicach.  

20269946 1789833184367787 1167449352 n

Jak informowaliśmy już wcześniej, proboszcz nie miał zgody konserwatora zabytków na umieszczenie banera na dzwonnicy.

- Mimo, że nasz pracownik początkiem lipca spotkał się z proboszczem i nakazał mu usunięcie plakatu, to docierały do nas sygnały, że tego nie zrobił. Wybraliśmy się więc wczoraj, 20 lipca z ponowną wizytą do duchownego - mówi Mirosław Rymer, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Katowicach. - Udało się nam przekonać proboszcza do zdjęcia plakatu. Chcieliśmy uniknąć wszczęcia postępowania, które trwałoby pewnie kilka miesięcy - dodaje rzecznik. Proboszcz nie zapłaci więc grzywny, pomogły negocjacje. 

Dlaczego po pierwszej wizytacji duchowny nie dostosował się do zaleceń urzędu? - Tłumaczył, że plakat miał zostać usunięty, ale przebywał na urlopie i nie wiedział, że baner wciąż wisi - tłumaczy nasz rozmówca, który ma nadzieję, że taka sytuacja w przyszłości już się nie powtórzy.

O problemie z banerem pisaliśmy już TUTAJ. 

Udostępnij

3
+2
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę