Proboszcz nie miał zgody! Będzie kara za baner? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

- Proboszcz żywieckiej parafii nie otrzymał od nas wymaganej zgody na umieszczenie na dzwonnicy banera, reklamującego pieszą pielgrzymkę do Częstochowy - poinformował nas Mirosław Rymer, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Katowicach. Jeśli proboszcz nie zdejmie plakatu, będzie musiał zapłacić grzywnę.

20170717 123201

Jak podkreśla Mirosław Rymer, jeśli ktoś chce umieścić treści reklamowe na obiekcie wpisanym do rejestru zabytków, musi mieć zgodę konserwatora. Proboszcz żywieckiej parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny jej nie miał, a mimo to na dzwonnicy umieścił baner.

- Pracownik naszego urzędu pojechał z wizytą do proboszcza początkiem lipca i nakazał mu usunięcie plakatu - mówi rzecznik. Baner wciąż jednak widnieje na dzwonnicy.

- W takiej sytuacji będziemy musieli wydać decyzję nakazującą usunięcie plakatu w wyznaczonym terminie. Jeśli nie zniknie, będziemy musieli ukarać proboszcza grzywną - tłumaczy nasz rozmówca.

Na baner zwrócili uwagę też internauci. Jeden z nich pisze: „Ktoś zniszczył elewację dzwonnicy nawiercając w kamieniach dziury, montując w nich kotwy i wieszając kawał brezentowej płachty z jakimiś treściami. Skandal.”

Sprawie będziemy się przyglądać.

Udostępnij

14
+9
5
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę