[WYBORY] Pytanie nr 5 - kto będzie burmistrzem Żywca? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ostatnie pytanie do kandydatów na burmistrza Żywca: zwiększenie atrakcyjności turystycznej Żywca – czy jest potrzebne i skąd wziąć na nie fundusze?

Jezioro debata

(Nadmieńmy, że Pan Bielewicz i Pani Pępek znacznie przekroczyli w swoich odpowiedziach limit znaków, który podaliśmy wraz z pytaniami).

Wojciech Bielewicz

Odpowiedź na to pytanie musi stać się niestety jednym wielkim podsumowaniem 16-letnich rządów obecnego Burmistrza Szlagora. Jak to możliwe, że przez 16 lat, miasto położone w tak atrakcyjnym miejscu nie potrafi wykorzystać naturalnych walorów swojego położenia ? Niestety od 16 lat pod względem atrakcyjności turystycznej mamy w Żywcu tylko regres. Jezioro upadek, wykorzystanie gór upadek, życie nocne w mieście upadek, okolice dworca i dzielnica Zabłocie upadek. Co myśli sobie o naszym mieście turysta, który przyjeżdża do Żywca po raz pierwszy i wysiada na dworcu ? Kolejna sprawa: tracimy bezpowrotnie kolejne wydarzenia, które były naszą wizytówką np. BIROFILIA Miasto kompletnie nie sprawdziło się tutaj i poniosło porażkę. Żywiec to polska stolica piwa, która większości Polaków kojarzy się z piwem. To w naszym mieście rozpoczęła się Rewolucja Piwna która od kilkudziesięciu lat trwa w Polsce. W Żywcu powstają małe i większe browary, a przy okazji rodzi się kolejna gałąź turystyki browarniczej. Wykorzystajmy to. Skandaliczne zaniechania w tej dziedzinie, to dowód na brak koncepcji i pomysłu w Ratuszu. Wykorzystajmy wreszcie naturalne walory turystyczne Żywca. Budujmy górskie ścieżki rowerowe, wykorzystajmy i zorganizujemy transport publiczny tak by turyści z okolicznych ośrodków narciarskich mogli bawić się wieczorem w Żywcu. Jesteśmy naturalną stolicą regionu. Każdego roku zimą mamy w promieniu kilkunastu kilometrów, kilkaset tysięcy turystów, którym wystarczy tylko dać możliwość dojechania do naszego miasta i powrotu do swoich hoteli. To związane jest potrzebą modernizacją komunikacji miejskiej, a tu widzimy znów upadek. Ostatnia sprawa, to polityka podatkowa. Żywiec pod moimi rządami, to będzie miasto, które będzie przyciągać inwestycje poprzez obniżenie podatków. Tylko w ten sposób przyciągniemy inwestorów, którzy zainwestują w turystykę w Żywcu.

https://www.facebook.com/niezalezni.zywiec/

Joanna Ostrowska

To niewykorzystany potencjał. Żywiec nie jest miastem biednym i powinien inwestować w infrastrukturę turystyczną. Zrównoważony rozwój przemysłu i turystyki zapewnić może miastu wysoką lokatę na liście najatrakcyjniejszych miejscowości i przywróci miano „Perły Beskidów”. Miasto jest zaniedbane i potrzebuje natychmiastowych działań. Nie tylko myślimy o samym mieście.  Nasze położenie geograficzne sprzyja pozyskiwaniu dotacji trans granicznych. Musimy rozwijać współpracę w regionie i realizować projekty o zasięgu regionalnym a to wzmocni Żywiec jako centrum turystyki.

http://zywiecnaszaprzyszlosc.pl/

Małgorzata Pępek

Turystyka to jeden z najbardziej zaniedbanych tematów w mieście. Nie da się w krótkiej wypowiedzi przekazać wszystkich działań, które zaplanowałam w tym obszarze. Po pierwsze zadbam o zagospodarowanie brzegów jeziora. Molo, przystanie dla kajaków, to konieczność, by ożywić to miejsce. Góra Grojec i jej okolice to idealne miejsce na ścieżki i trasy rowerowe, rozmawiałam już w tej sprawie z osobami, budującymi takie obiekty w innych częściach województwa. Bogata historia miasta wymaga, by turyści mieli możliwość jej poznania. Utworzę system tematycznych ścieżek i tras turystycznych, z możliwością zwiedzania ich i pokonywania z wykorzystaniem mobilnych aplikacji. Umożliwię też i ułatwię skorzystanie z usług lokalnych przewodników, poprzez ich udział w pracach planowanego w Zabłociu Centrum Informacji Turystycznej. W rejonie Rezerwatu Grapa w ramach współpracy z Nadleśnictwem zadbam o uatrakcyjnienie ścieżki przyrodniczej. Nadam nową funkcjonalność dzielnicy Zabłocie, przywrócę mieszkańcom tej dzielnicy dumę z zamieszkiwania w miejscu tak bardzo ważnym dla miasta i jego tożsamości. Zagospodaruję, w porozumieniu z PKP, przestrzeń wokół dworca, by każdy gość przyjeżdzający do Żywca koleją czy busem miał poczucie, że jest mile oczekiwany. W budynku dworca, w porozumieniu z PKP będę otworzę nowoczesny hostel. Pływalnia miejska zostanie zmodernizowana w taki sposób, by nadążała za współczesnymi rozwiązaniami. Podejmę działania, by otworzyć odkryty letni basen w Zabłociu, pozyskam też inwestora, który w jednym z obiektów w centrum miasta otworzy nowoczesny hotel. Projekty te zostaną sfinansowane z wielu różnych źródeł,  ze środków budżetu Unii Europejskiej przeznaczonych na cele rewitalizacji miast, ministra sportu, ministra właściwego ds. kultury wraz z udziałem środków własnych.

www.malgorzatapepek.eu

Udostępnij

5
-1
6
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę