Skiturowy memoriał na Babiej Górze - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Chcą uczcić ratownika Beskidzkiej Grupy GOPR, który siedem lat temu zginął tragicznie w Andach. Już po raz piąty na Markowych Szczawinach odbędzie się Skiturowy Memoriał im. Edwarda Hudziaka. Start w sobotę 27 stycznia. 

skitur

Zapisy chętnych do udziału w memoriale przyjmowane będą od jutra, 5 stycznia. Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowy harmonogram zawodów znaleźć można na stronie internetowej schroniska PTTK Markowe Szczawiny. Co ważne, zgłaszać mogą się nie tylko zawodowcy, ale też amatorzy skiturów. Wpisowe wynosi 100 zł, a ratownicy górscy oraz pracownicy Babiogórskiego Parku Narodowego zapłacą mniej - 50 zł. Dodatkowymi atrakcjami wydarzenia będą pokaz slajdów poświęcony Edwardowi Hudziakowi oraz góralska impreza z ogniskiem.  

Warto wspomnieć o tym, że Edward Hudziak był wieloletnim kierownikiem schroniska na Markowych Szczawinach - ratował życie turystom na Babiej Górze. To właśnie on propagował narciarstwo skiturowe. Zawody nazwane jego imieniem to forma podziękowania za zaangażowanie ratownika w swoją pracę. W memoriale co roku biorą udział całe rodziny.

Udostępnij

1
+1
0

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę