Stulecie żywieckich kortów - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kompleks tenisowy w Żywcu przy ul. Sadowej w przyszłym roku świętować będzie swoje 100 - lecie. Obiekt cieszy się dużą popularnością i wciąż się rozwija. W przyszłym roku ma rozpocząć się budowa centrum rehabilitacji i centrum fitness. Poza tym, powstaje właśnie książka o historii żywieckiego ośrodka.

korty główne

- Miejsce to stworzył założyciel Papierni Bernard Serog - mówi Wiesław Biel, który od piętnastu lat jest właścicielem kompleksu. - Już jako dziecko przychodziłem tu i grałem w tenisa. Później zabierałem na korty swoje dzieci. Obiekt był bardzo zaniedbany, postanowiłem go wyremontować - wspomina pan Wiesław.

Obecnie kompleks składa się z siedmiu kortów zewnętrznych i trzech kortów zadaszonych. Spełnia on najwyższe standardy. - Mamy świetne korty zewnętrzne z mączki ceglanej. Jest to najzdrowsza nawierzchnia. Natomiast zadaszone korty również stworzone są z materiału najwyższej jakości - z holenderskiej nawierzchni Edel Grass. Jest ona miękka. Dzięki temu zawodnicy unikają kontuzji. Jest poślizg, nawierzchnia nie blokuje stawów, tak jak dzieje się to na kortach betonowych - wyjaśnia nasz rozmówca.

Jak Radwańska i Janowicz

Z kortów przy ul. Sadowej chętnie korzystają mieszkańcy Żywiecczyzny, ale nie tylko. Na obozy tenisowe przyjeżdżają też dzieci i młodzież z Krakowa czy Warszawy. - Przez cały rok organizujemy około 40 obozów - mówi Wiesław Biel i dodaje, że do treningów zachęca każdego, bez względu na wiek.  - Trenują u nas zarówno 4 - letnie dzieci, jak i 80 - latkowie. Jak podkreśla nasz rozmówca, tenis jest popularny. - Świetnie promują go sukcesy Agnieszki Radwańskiej czy Jerzego Janowicza. 

Warto wspomnieć o tym, że w Żywcu trenowały też kadra Polski oraz kadry wojewódzkie - Małopolski, Śląska czy Mazowsza. Na kortach pojawiały się takie gwiazdy tenisa jak Jadwiga Jędrzejowska, Wiesław Gąsiorek czy Józef Piątek.

Na łonie natury

Obiekt tenisowy zarządzany przez pana Wiesława znany jest w całej Polsce. - To jeden z najładniejszych kompleksów tenisowych w naszym kraju - podkreśla nasz rozmówca. Zaletą żywieckich kortów jest z pewnością cisza i otaczająca przyroda. - Zawodnicy chcą potrenować w spokoju, a o to często trudno w innych miastach - zaznacza pan Wiesław.

Na żywieckich kortach organizowanych jest wiele różnych wydarzeń. Już cztery razy odbyły się tam akademickie mistrzostwa Polski oraz mistrzostwa Polski księży. - W przyszłym roku, z okazji stulecia chcemy przygotować jakąś dużą imprezę. Może będą to mistrzostwa świata w tenisie ziemnym księży. Nie zabraknie też lokalnych turniejów - zdradza pan Wiesław. To nie  jedyne cele, które postawił sobie właściciel kortów. - Chcemy zbudować centrum rehabilitacji ruchowej i centrum fitness. Masażyści i fizjoterapeuci będą pomagać zawodnikom - mówi właściciel. Kiedy ruszą prace? - Myślę, że jesienią przyszłego roku, a w 2019 r. odbędzie się otwarcie nowej części obiektu.

Sto lat!

Dla miłośników tenisa przygotowywana jest jeszcze jedna niespodzianka. - Z okazji naszego stulecia planujemy wydać książkę opisującą historię naszego obiektu. Być może uda się ją skończyć w styczniu lub w lutym. Będzie ona rozdawana jako materiał promocyjny naszego ośrodka - zdradza nasz rozmówca.  

Oprócz kortów, obiekt tworzą też kawiarnia, łazienki, szatnia oraz hotel i internat dla dzieci i młodzieży. W sumie do dyspozycji gości jest 80 miejsc noclegowych. Wiesław Biel podkreśla, że najwięcej osób odwiedza kompleks w okresie wakacyjnym. - Lipiec i sierpień to zdecydowanie najbardziej intensywny czas. O popularności żywieckich kortów świadczy fakt, że już na przyszły rok dokonywane są rezerwacje. Okresy wakacji i ferii są już zajęte.

Udostępnij

Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę