Agregat do respiratora dziecka. Braki prądu - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wiele interwencji musieli wykonać strażacy na Żywiecczyźnie od wczoraj. Najważniejsze, że nie ucierpieli ludzie, a w Żywcu agregat prądotwórczy ratowników pomógł dziecku, podłączonemu do respiratora.

Kawwery 2

Rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu poinformował, że łącznie strażacy w naszym regionie podjęli 33 interwencje. Najwięcej, bo 12, w samym Żywcu. Odczuwalny był brak prądu w mieście na ul. Wrzosowej. Strażacy użyczyli agregatu prądotwórczego dla dziecka podłączonego do respiratora. Powalone drzewa niszczyły samochody. W Radziechowach zniszczone zostały 3 auta i 5 na Oś. Parkowym w Żywcu. W Łękawicy na ul. Żywieckiej drzewo zniszczyło część dachu domu jednorodzinnego. Drzewo spadło też na stację PKP w Wieprzu.

Przerwy w dostawie prądu i komunikacja

Komunikacja zastępcza na odcinku kolejowym Zwardoń – Żywiec funkcjonowała właściwie już wczoraj wieczorem. Należy śledzić informacje Kolei Śląskich, gdyż wiele kursów jest odwołanych lub znacznie opóźnionych. Informacje o sytuacji na kolei można znaleźć TUTAJ.
Drzewa i gałęzie, walące się na linie energetyczne spowodowały, że w całym województwie bez prądu jest wciąż prawie 40 tys. osób. Awarie są regularnie usuwane. Według informacji firmy Tauron, przerwy w dostawie prądy trzeba się spodziewać dzisiaj w następujących obszarach regionu:

Radziechowy, Węgierska Górka, Przybędza, Łodygowice - planowana naprawa do godz. 12.15 w piątek.
Młada Hora, Ujsoły ulica Danielki od osiedla domków letnich do leśniczówki, Od mostu do Mładej Hory, Turystyczna, Za Borem: dziś godz. 07:28 - 18:00
Graboszyce w kierunku Karpika: dziś 07:46 - 15:00
Żywiec ul. Komonieckiego 08:30 – 17.00
Rajcza od dworca PKP w stronę Hulboji, budynki od przejazdu kolejowego w stronę Soły : 09:00 - 14:00

 

O zniszczeniach drzewostanu parku Żywieckiego przeczytacie w poprzednim artykule.  Jeśli ktoś z Was wybiera się w weekend na beskidzkie szlaki - uważajcie. Nad nimi w wielu miejscach zwisają nadwerężone wiatrem drzewa i konary.

 

 

Udostępnij

2
+1
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę