Nietrzeźwy za kierownicą..... nie samochodu - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości można popełnić nie tylko wsiadając za kierownicę samochodu. Przekonał się o tym 34-letni mieszkaniec Bielska-Białej, który przyjechał popływać łodzią po Jeziorze Międzybrodzkim. Mało, że złamał obowiązujący na jeziorze zakaz pływania łodziami z silnikami spalinowymi, to dodatkowo miał w organizmie ponad promil alkoholu. Za popełnione przestępstwo w więzieniu może spędzić nawet 2 lata.

Policja wodna

 W sobotę około 16.20 policjanci z Gilowic otrzymali informację o tym, że ktoś pływa łodzią z silnikiem spalinowym po Jeziorze Międzybrodzkim. Mundurowi już po chwili byli na miejscu. Po jakimś czasie do brzegu dopłynęła łódź za sterem której, stał 34-letni mieszkaniec Bielska-Białej. Na łodzi zamontowany był silnik spalinowy. Jezioro Międzybrodzkie objęte jest strefą ciszy i pływanie łodziami z takimi silnikami jest zabronione. To niestety nie wszystko. Badanie stanu trzeźwości 34-latka wykazało, że miał on w organizmie ponad promil alkoholu. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara nawet 2 lat więzienia. Odpowie również za złamanie obowiązującego na jeziorze zakazu.

Policja przypomina, że zgodnie z treścią art. 178a §1 kk kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Udostępnij

0
0
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę