Pożar w szkole - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strażacy z OSP Pewel Ślemieńska dziś o godzinie 3:00 zostali zaalarmowani  i wezwani  do pożaru budynku Szkoły Podstawowej - (dawnego Gimnazjum) w Świnnej przy ul. Wspólnej.

Pozar w szkole

Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów Straży Pożarnej, sytuacja została szybko opanowana i pożar nie zdążył rozprzestrzenić się na pomieszczenie biblioteki. Spaleniu uległo drewniane okno, oraz część elewacji budynku. Nieoficjalna przyczyna powstania pożaru to pozostawiony gorący popiół w kontenerze. W tej sprawie dochodzenie przeprowadzi Policja, która była również na miejscu zdarzenia. Dzięki szybkiej interwencji strażaków, nie dopuszczono do rozprzestrzenia się ognia na cały budynek. Mimo później godziny, strażacy pokazali, że o każdej porze są gotowi nieść pomoc w razie niebezpieczeństwa. Na miejscu pojawił się również Wójt Gminy Świnna - podaje OSP Pewel Ślemieńska.
Łącznie zadysponowano 7 zastępów Straży Pożarnej, 4 zastępy OSP oraz 3 zastępy JRG ŻYWIEC. Na szczęście nikt nie został ranny. Nasze działania zakończyliśmy około godziny 4:00 powrotem do bazy.

W akcji brały iuział jednostki w kolejności przyjazdu: 

OSP Świnna
JRG Żywiec: 25, 26, 53
OSP Pewel Ślemieńska
OSP Pewel Mała
OSP Rychwałdek
Policja

Foto: OSP Świnna FB

 

Udostępnij

1
-2
3
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę