Na ratunek choremu na cukrzycę - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Beskidzka Grupa GOPR została w piątek przed godz. 19.00 powiadomiona o kłopotach, jakie mają turyści na niebieskim szlaku turystycznym, prowadzącym ze Zwardonia na Baranią Górę.

GOPR Beskidy cukrzyk tyt

Zgłaszająca poinformowała, że jej syn z przyjaciółką jest w okolicy Gańczorki, na niebieskim szlaku. Syn choruje na cukrzycę, zespół stopy cukrzycowej i miażdżycę. Kobieta podała nr telefonu do partnerki ratowanego. Podczas wywiadu ustalono, że mężczyzna zmierzył sobie poziom cukru (50) dostał słodycze, ma dreszcze i nie może się poruszać. Czuje się bardzo słabo, jest problem z komunikowaniem się z nim. GOPR--owcy polecili zabezpieczenie termiczne, obserwację i kontakt telefoniczny z ratownikami co 15 minut.

O godz. 19.00 z Centralnej Stacji Ratowniczej w Szczyrku wyjechał zespół ratowników samochodem GOPR. Powiadomiono kierownika sekcji Cieszyn o podjętych działaniach oraz najbliżej mieszkającego ratownika z Istebnej. Po 50 minutach na miejsce dotarł pierwszy patrol ratowników quadem, od strony Przysłopu. Od strony Przełęczy Koniakowskiej natomiast przybyli ratownicy z CSR z noszami KONG, po czym nastąpiła ewakuacja ratowanego w noszach do miejsca pozostawienia samochodu GOPR i transport do Koniakowa. W Istebnej, około godz. 21.00 przekazano go Zespołowi Ratownictwa Medycznego z Istebnej.
Zdjęcia: GOPR Beskidy FB.

Udostępnij

1
0
1
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę