Mistrz świecił przykładem - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Adam Małysz pomagał policjantom w działaniach profilaktycznych skierowanych do pieszych. Mistrz z Wisły wspólnie z mundurowymi rozmawiał z przechodniami, nakłaniał do korzystania z elementów odblaskowych, które osobiście im wręczał. Wizerunek mistrza ma pomóc w propagowaniu noszenia elementów odblaskowych w ramach akcji „Świeć przykładem” i poprawy bezpieczeństwa pieszych w naszym regionie.

Malysz odblaski

 Adam Małysz już od wielu lat wspiera każde policyjne działania, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa. Nie inaczej jest w tym roku. Mistrz z Wisły sam dostrzega ogromną potrzebę poprawienia bezpieczeństwa wśród pieszych użytkowników dróg. Sportowiec podczas akcji z cieszyńską drogówką zawsze wspomina jak  wracając z  zawodów, o mało co nie potrącił mężczyzny, który szedł poboczem i był zupełnie niewidoczny. Sam jako kierowca od tego czasu bardzo zwraca uwagę na pieszych, szczególnie tych, którzy są słabo widoczni na drodze. Cała ta sytuacja uświadomiła mu, że wystarczy sekunda i ktoś może  stracić życie. Dlatego też niezmiennie od blisko dziesięciu lat wspiera akcję cieszyńskich policjantów, która ma na celu rozpropagowanie noszenia przez pieszych elementów odblaskowych.  W związku z akcją Adam Małysz wspólnie z mundurowymi uczestniczył w patrolu, podczas którego razem wręczali kamizelki oraz elementy odblaskowe, rozmawiali z pieszymi,  przekonywali do tego, że warto „świecić przykładem”. Użycie elementu odblaskowego powoduje, że pieszy jest widoczny dla innych uczestników ruchu z dużo większej odległości, co powoduje, że kierowca ma znacznie więcej czasu na reakcję i bezpieczne ominięcie takiego pieszego. Warte podkreślenia jest to, że ten niecodzienny patrol kontrolował pieszych po zmroku, w miejscach, gdzie widoczność spacerujących osób jest słaba. 

Nie trzeba dodawać, że osoby, które „pouczał” Adam Małysz, byy pozytywnie zaskoczeni bezpośrednim spotkaniem z mistrzem, chętnie też przyjmowali i wykorzystywali odblaski. Oczywiście nie zabrakło pamiątkowych zdjęć.

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę