Nieprzytomny mężczyzna na szlaku - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Do pomocy mężczyźnie, znalezionemu na szlaku z Sopotni Małej, przyłączyli się okoliczni mieszkańcy.

GOPR idzie na Babia

W sobotę (22 grudnia)  około godz. 17.00 do stacji ratowniczej GOPR-u w Szczyrku wpłynęło zgłoszenie o napotkaniu na nieprzytomnego mężczyznę z podejrzeniem hipotermii na żółtym szlaku z Sopotni Wielkiej na Przełęcz Przysłop.

"Na miejsce zadysponowano ratownika z Hali Miziowej oraz ratowników z Korbielowa, a także ratowników ze Szczyrku z samochodem terenowym. W międzyczasie dwaj mieszkańcy przysiółka starali się pomóc poszkodowanemu. U 61-letniego mężczyzny potwierdzono objawy głębokiej hipotermii. Z uwagi na brak możliwości dojazdu quadem ratownicy dotarli na miejsce pieszo. Z pomocą mieszkańców rozpoczęto transport poszkodowanego. Ok. 18.00 przekazano ratowanego Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który przetransportował go do kliniki PAKS w Bielsku-Białej w celu leczenia hipotermii głębokiej metodą ECMO. W momencie przekazania ratowanego jego temperatura głęboka wynosiła 26 st.C." - relacjonuje na swojej stronie społecznościowej GOPR Beskidy.

Udostępnij

7
+7
0
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę