Wezwał policję bo babcia nie wpuszczała do domu. Tymczasem... - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Za bezpodstawną interwencję policji odpowiedział 35-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Mężczyzna wezwał policję, bowiem jak twierdził, babcia nie chciała wpuścić go do domu. Gdy mundurowi przyjechali na miejsce okazało, że drzwi do domu były otwarte czego zgłaszający wcześniej nie sprawdził. Za nieodpowiedzialne zachowanie 35-latek otrzymał mandat karny.

policja-napis-01-jpg 15 12 2013 10 04

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Żywcu, w piątek około 10.00 do dyżurnego komisariatu policji w Łodygowicach zadzwonił 35-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego i poprosił o interwencję. Jak twierdził, babcia nie chciała wpuścić go do domu, w którym mieszkał i był zameldowany. Dyżurny upewnił się co do okoliczności interwencji i parokrotnie pytał 35-latka czy drzwi na pewno są zamknięte i czy dzwonił do domu, co zgłaszający potwierdził. Gdy policjanci przyjechali na miejsce okazało się, że drzwi do domu były otwarte. Do mundurowych wyszła, zdziwiona ich obecnością, babcia zgłaszającego, która potwierdziła, że drzwi cały czas były otwarte, a do domu nikt nie dzwonił. 35-latek za bezpodstawną interwencję otrzymał mandat karny.

"Niepotrzebne zaangażowanie policji, pogotowia czy innych służb jest wykroczeniem i może kosztować, o czym mówi art. 66 kodeksu wykroczeń. Oprócz konsekwencji prawnych i finansowych pamiętajmy o tym, że blokując telefon alarmowy uniemożliwiamy połączenie osobie, która realnie potrzebuje pomocy. Ponadto, zaangażowanie służb ratowniczych czy porządkowych do fikcyjnego zgłoszenia powoduje, że w tym czasie nie mogą one być w miejscu, gdzie tej pomocy rzeczywiście ktoś potrzebuje." - przypomina komunikat KPP Żywiec.

Udostępnij

0
0
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę