Zabłądzenie na Babiej. GOPR znów apeluje - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wczoraj (22 grudnia) o godz. 14.50 do Centralnej Stacji Ratowniczej w Szczyrku dotarło wezwanie o pomoc.

babia zaginiecie

 Ze zgłoszenia wynikało, że kobieta z dwiema córkami znajdująca się w rejonie kopuły szczytowej Babiej Góry, w gęstej mgle nie potrafi odnaleźć drogi powrotnej do schroniska. Niezwłocznie ze Stacji Ratunkowej GOPR na Markowych Szczawinach z pomocą pospieszyło dwóch ratowników. Akcję poszukiwawczą utrudniała gęsta mgła ograniczająca widoczność, silny wiatr, marznący deszcz powodujący gołoledź oraz szybko zapadający zmrok. Kontakt z osobami poszukiwanymi był ograniczony z uwagi na słabą baterię w telefonie. Mimo trudności udało się dość szybko odnaleźć turystki i po sprawdzeniu ich stanu sprowadzić bezpiecznie do schroniska na Markowych Szczawinach.

"Pamiętajmy, by wybierając się w góry, oprócz właściwego ubrania, zabrać ze sobą w pełni naładowany telefon, najlepiej posiadać do niego powerbank. Ponadto bezwzględnie powinno się posiadać przy sobie źródło światła, najlepiej czołówkę. Dni mimo dzisiejszego przesilenia zimowego jeszcze przez długi okres będą bardzo krótkie." - czytamy w apelu ratowników GOPR Beskidy.

Udostępnij

1
0
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę