Migranci porzucili samochód i uciekli - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Taka sytuacja miała miejsce w miniony piątek, 20 października.

Straz graniczna 3

 Około godziny 11:00 w Zwardoniu funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali do kontroli pojazd osobowy na polskich numerach rejestracyjnych. Bezpośrednio po dokonaniu zatrzymania z pojazdu wybiegło 5 osób i oddaliło się w nieznanym kierunku. Na miejsce zdarzenia dodatkowo przybyli funkcjonariusze Śląskiego Oddziału SG oraz funkcjonariusze Komisariatu Policji w Rajczy, którzy przeszukali teren wokół miejsca zdarzenia, jednak żadnych osób przebywających nielegalnie nie ujawniono. Kierowcę pojazdu – 46-letniego obywatela Ukrainy – zatrzymano. W ramach wszczętego postępowania karnego przedstawiony mu został zarzut, że w celu osiągnięcia korzyści majątkowej zorganizował cudzoziemcom nielegalne przekroczenie granicy do Polski, z zamiarem umożliwienia im przekroczenia granicy do Niemiec. Sąd Rejonowy w Żywcu zastosował wobec organizatora tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Dziś (23 października) przemytnik zostanie osadzony w Areszcie Śledczym w Bielsku-Białej.

21 października również w Zwardoniu, w terenie leśnym rejonie granicy państwowej, funkcjonariusze Śląskiego Oddziału SG po informacji uzyskanej od Policjantów z Komisariatu Policji w Rajczy oraz Wojsk Obrony Terytorialnej zatrzymali 5 nielegalnych migrantów, poruszających się pieszo. Byli to pełnoletni mężczyźni, obywatele Syrii. Osoby te nie posiadały przy sobie żadnych dokumentów. Wobec wszystkich zostały wszczęte postępowania administracyjne dotyczące wydania im decyzji zobowiązujących do powrotu. Po zakończonych czynnościach cudzoziemcy zostali zwolnieni i opuścili pomieszczenia służbowe Straży Granicznej.

W niedzielę zaś  Śląska Straż Graniczna po informacji uzyskanej od Wojsk Obrony Terytorialnej zatrzymała w Jaworzynce kolejnych 22 obywateli Syrii. Wszystkie osoby są pełnoletnie. Cudzoziemcy poruszali się pieszo w rejonie leśnym. Wszyscy zatrzymani posiadają słowackie dokumenty uprawniające do tymczasowego pobytu na terenie Słowacji, które nie zawierają jednakże danych personalnych. Obecnie zatrzymani przebywają w pomieszczeniach służbowych Straży Granicznej, gdzie trwają dalsze czynności służbowe.

Udostępnij

0
-1
1
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę