Poszukiwania polskiego snowboardzisty w rejonie Pilska - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Do trudnej akcji słowackich służb ratunkowych doszło wczoraj wieczorem.

Snowboardzista Pilsko

 Jak informuje Horská záchranná služba (słowacki odpowiednik polskiego GOPR-u) w godzinach wieczornych ostatniego dnia stycznia ratownicy z terenu Tatr Zachodnich zostali wezwani na pomoc 46-letniemu polskiemu snowboardziście, który zgubił się po słowackiej stronie Pilska. Przy złych warunkach atmosferycznych dotarł na stronę słowacką, gdzie po raz ostatni udostępnił swoją lokalizację w górnej części Doliny Bystrej, tuż przy potoku. 

Jako że od popołudnia nie udało się z nim skontaktować, w godzinach wieczornych jego koledzy poprosili o pomoc HZS. Słowaccy ratownicy górscy, do których dołączyli nocą koledzy z GOPR-u, przeszukali podane miejsca, a potem udali się w górę potoku Bystry, gdzie ostatecznie znaleźli wyczerpanego i lekko wychłodzonego snowboardzistę.

Z uwagi na dużą ilość śniegu, poruszanie się w tamtym terenie było bardzo trudne. .Po  zadbaniu o termikę turysty, napojeniu go gorącą herbatą i nakarmieniu,  snowboardzista został przetransportowany za pomocą nart i quadu do tartaku w słowackim Mutnem, skąd odebrali go przyjaciele.

Udostępnij

0
0
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę