Kilka milionów z Interreg na remonty dróg przygranicznych - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W Rajceckich Teplicach na Słowacji, 12 października tego roku zatwierdzono kolejne projekty na polsko – słowackim pograniczu. Komitet Monitorujący Programu Interreg Polska-Słowacja zatwierdził do dofinansowania 3 projekty drogowe na łączną kwotę 13 mln euro. Dla naszego regionu najważniejszym jest temat dofinansowania projektu podwyższenia jakości połączenia węzłów II i III kategorii do sieci TEN-T w celu usprawnienia transportu w słowacko–polskim regionie przygranicznym.

Laliki droga

Problemem naszego pogranicza jest przede wszystkim niezadowalający stan nawierzchni dróg, prowadzących do nadrzędnej infrastruktury drogowej i granicy państw (nośność, pęknięcia, koleiny, awaryjny stan mostów, brak elementów bezpieczeństwa i oznakowania drogowego, itp.). Zniszczenia i słaby dostęp dla obywateli uniemożliwia pełne wykorzystanie potencjału turystycznego. Projekt ma na celu poprawę tej sytuacji jakościowej (poprawa stanu transgranicznej infrastruktury drogowej) oraz ilościowej (połączenie słowackich dróg z polskim ). Równocześnie ułatwi to połączenie między regionalnymi sieciami transportowymi, narodowymi ciągami drogowymi i międzynarodową siecią TEN-T. Cel ten może zostać osiągnięty poprzez modernizację już istniejącej infrastruktury transportowej w mieście Čadca i w powiecie żywieckim. W Čadcy prace inwestycyjne polegać będą na przebudowie i modernizacji dróg łączących się w mieście bezpośrednio z korytarzem międzynarodowym TEN-T. Powiat Żywiecki wykona roboty budowlane polegające na przebudowie drogi powiatowej oraz rozbiórce istniejących i budowie dwóch nowych obiektów mostowych. Główny cel projektu: podwyższenie jakości podłączenia węzłów II. i III. kategorii do sieci TEN-T w celu polepszenia transportu w słowacko –polskim regionie przygranicznym i przyczynienie się do integracji regionu. Inwestycje realizowane będą od 1 stycznia 2018 do 31 października 2019 roku. Przeznaczona na nie kwota to 2 mln euro. 

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę