Nowości przy drodze kolejowej do Suchej B. - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W minionym tygodniu PKP Polskie Linie Kolejowe SA na odcinku linii Żywiec - Sucha Beskidzka, zarządzanym przez Zakład Linii w Nowym Sączu przeprowadził wymianę wszystkich tablic z nazwami miejscowości na nowe.

Hucisko i nowe tablice

Przed kilkoma laty Stowarzyszenie 'Kolej Beskidzka' we własnym zakresie odnowiło tablice peronowe w Pewli Wielkiej, zgodnie z obowiązującymi standardami. Przed rokiem także Zakład Linii w Sosnowcu dokonał wymiany tablic w Pewli Małej i na stacji Żywiec-Sporysz. Obecnie, poza przystankiem Pewel Wielka Centrum, najgorzej wyglądającą stacją na linii pozostaje Jeleśnia (pisaliśmy o  ty TUTAJ), dlatego też Stowarzyszenie 'Kolej Beskidzka' zwróciło się z wnioskiem do zarządcy infrastruktury o wymianę zniszczonych tablic peronowych na nowe. Budynek dworca w Jeleśni jest własnością gminy i oczekuje remontu.

Udostępnij

3
+3
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę