Marka prawie jak z Żywca - BOHOBOCO - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Markę BOHOBOCO kochają polskie gwiazdy. Odkąd powstała, coraz więcej znanych osób przekonuje się do ubrań i kreacji, zaprojektowanych przez męski duet. Marka założona została przez dwójkę projektantów, z których jeden pochodzi z Żywca.

O kim mowa? To Michał Gilbert Lach. Wiadomo, że pochodzi z naszego miasta. Wiadomo też, że stroni od szumu medialnego dookoła własnej osoby, bankietów i przebywania w miejscach, w których bywać trzeba, od lansowania się na tle celebryckich ścianek. Sumiennie wykonuje swoją pracę i tworzy kolejne projekty. Przygodę z modą rozpoczynał od fryzjerstwa. Był też makijażystą i stylistą podczas sesji do rozmaitych magazynów i w kampaniach reklamowych. W Żywcu miał swój salon przy ul. Kościuszki, w budynku dawnej strażnicy. Markę BOHOBOCO współtworzył wraz z Kamilem Owczarkiem. Jak mówił w jednym z wywiadów, na początku sprzedaż dotyczyła jedynie znajomych, później odbywała się na  targach, aż w końcu otworzyli własny butik.

Się nosi

Obecnie  ubrania Bohoboco zakładają takie gwiazdy, jak Marta Żmuda-Trzebiatowska, która była twarzą pierwszych perfum zaprojektowanych przez Kamila i Michała, Kinga Rusin, Paulina Sykut, Anna Dereszowska czy Joanna Krupa. Projekty Bohoboco określa się mianem minimalistycznych, klasycznych. Jednocześnie są uznawane za nowoczesne i ultrakobiece. Marka powstała w 2009 roku.

Skąd się wzięła nazwa

To jest najważniejsza pamiątka z wyjazdu do Nowego Jorku, ulubionego miasta obu projektantów. Podczas jednego z pobytów, jeszcze na etapie planowania założenia firmy, szukali dla niej ciekawej nazwy. Panujący wtedy styl boho, o którym dużo mówiono i pisano, zainspirował ich do zabaw językowych. Zaczęli przekręcać to słowo, tworzyć anagramy. I tak powstała nazwa, która wydała się projektantom idealnie brzmiąca.

Kobiety, czyli dla kogo głównie?

Panowie Lach i Owczarek od początku projektują kreacje głównie dla kobiet, zaznaczając przy tym, że dla rożnych pań. Łatwo przychodzi im wyszukiwanie nowych pomysłów, Nie wszystkie one przechodzą pozytywnie proces finalizacji, ale sam akt twórczy jest czymś, co projektantom BOHOBOCO dostarcza najwięcej satysfakcji. Zaczyna się on od poszukiwania inspiracji i doboru tkanin, zestawieniu elementów, które będą ze sobą pasowały i znajdowaniu typu osób, do których pasują.

Udostępnij

6
+5
1

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę