Butelka z piwem jako kamień węgielny? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Założyciele Browaru PINTA złożyli specyficzny „kamień węgielny” pod powstający oddział firmy na Żywiecczyźnie, na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Radziechowach.

Pinta budowa

Zabetonowana została butelka Ataku Chmielu z najświeższej warki, w stopie fundamentowej hali browaru - tuż obok miejsca, w którym zamontowana będzie warzelnia. W zatapianiu wzięli udział założyciele PINTY: Grzegorz Zwierzyna, Marek Semla i Ziemowit Fałat; piwowarzy PINTY - Michał Cebula i Paweł Masłowski oraz Piotr Fałat - autor projektu z BAZA Architekci, kierownik budowy Mateusz Kuczmierczyk  z firmy Inbud - generalnego wykonawcy budynku. Atak Chmielu to piwo nr 1 w produkcji PINTY, niezmiennie od debiutu w 2011 roku. W 2017 roku co czwarta butelka tej marki zawierała Atak Chmielu. To także pierwsze rzemieślnicze piwo w Polsce. O Browarze PINTA, który jest swego rodzaju dzieckiem Festiwalu Birofila w Żywcu, i powstającym jego nowym oddziale w Wieprzu pisaliśmy już TUTAJ.

Mury w górę

Budowa browaru w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej rozpoczęła się 6 grudnia ubiegłego roku. Obecnie powstaje budynek administracyjny i fundamenty hali produkcyjnej. Zakończenie budowy przewidziane jest na IV kwartał 2018 r., a warzenie pierwszego piwa nastąpi wiosną 2019.
Przypomnijmy, że działka pod budowę zakupiona została przez PINTĘ za za ponad 1,4 mln zł w przetargu zorganizowanym przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A. Koszt całości przedsięwzięcia wyniesie około 21 mln zł. Po uruchomieniu ma tam być rozlewanych 20 tys hl piwa rocznie, docelowo 50 tys. Nowa PINTA będzie zatrudniać około 30 osób.

Udostępnij

7
+6
1
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę