Ile "wylatali" posłowie z regionu? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jakie kwoty z kieszeni podatników przeznaczone zostały na poselskie podróże samolotami?

Loty samolotem

Portal wpolityce.pl opublikował zestawienie Ogółem było tego ponad 4 miliony złotych, z czego 2,8 mln stanowiły podróże zagraniczne.

„Nasi” w powietrzu

Ile kosztowały podróże lotnicze posłów z naszego regonu? Tutaj prym wiedzie Mirosław Suchoń z partii Nowoczesna. Na loty wydał 61,8 tys. zł. To 18 miejsce w rankingu. Trzeba przyznać, że Suchoń wydał na ten cel wielokrotnie więcej, niż inni parlamentarzyści z jego okręgu wyborczego. Stanisław Pięta latał 19. razy za 10,8 tys. zł, plasując się przez to na 162 pozycji. Pozostali posłowie z Podbeskidzia lokują się w trzeciej setce zestawienia. Przy Kazimierzu Matusznym z partii rządzącej figuruje w tym zestawieniu kwota 2,8 tys. zł za 5 przelotów. To ciekawe, biorąc pod uwagę, że poseł Matuszny – o czym pisaliśmy TUTAJ – odbywał podróże do Meksyku i Australii. Małgorzata Pępek latała czterokrotnie w kraju, za łącznie 2,2 tys zł – 239 miejsce. Mirosława Nykiel z Platformy Obywatelskiej ujęta została na 278 miejscu z dwoma lotami i kwotą 1,1 tys. zł. Grzegorz Puda znalazł się na 312 miejscu, latając jeden raz, na co poszło 572 zł. Tyle samo przeznaczył na loty Jacek Falfus, również z PiS. W zestawieniu nie ma posła Kukiz 15 – Jerzego Jachnika.
Nikt z parlamentarzystów Podbeskidzia nie uczystniczył w lotach, organizowanych przez kancelarie prezydenta i premiera.

 

Udostępnij

0
-2
2
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę