Park&Ride - jest od dawna w planach - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Stowarzyszenie Kolej Beskidzka wystosowało niedawno petycję do burmistrza Antoniego Szlagora, dotyczącą potrzeby realizacji obiektu Park&Ride obok Dworca Kolejowego w Żywcu. Jest odpowiedź.

Park and Ride

 Miejsca parkingowe w okolicy dworca miałyby służyć osobom, które poruszają się różnymi środkami lokomocji, a więc dojeżdżają do stacji samochodem, by dalej podróżować pociągiem.
Obecnie pojazdy parkuje się tam w sposób niezorganizowany, a dostępnych miejsc nie jest dużo. Jak wynika z petycji (treść załączniku pod tekstem) trend wskazuje, że osób chcących skorzystać z systemu Park&Ride (zaparkuj i jedź) będzie coraz więcej. Konieczność stworzeni takiego obiektu uzasadnia też chroniczne zanieczyszczenie powietrza. Do sprawy odniósł się włodarz Żywca:
- Zajęliśmy się tym tematem w roku 2012, w opracowanej koncepcji, zatwierdzonej przez władze PKP. Takie miejsca zaplanowaliśmy i zapisaliśmy w roku 2013 w planie zagospodarowania przestrzennego. W ramach posiadanych środków będziemy temat realizować – powiedział Antoni Szlagor.

pdfPetycja_ParkRide.pdf408.58 KB

 

Udostępnij

3
+2
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę