Co z Park&Ride? PKP o niczym nie wie... - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Niedawo pisalśmy o inicjatywie Park&Ride, Stowarzyszenia "Kolej Beskidzka" i nieoficjalnej reakcji na nią burmistrza Antoniego Szlagora, że taka inwestycja jest w planach miasta od dawna i koncepcja była już uzgadniana z PKP. Stowarzyszenie otrzymało odpowiedź PKP, brzmiącą zupełnie inaczej.

Park and Ride

Przypomnijmy, "Kolej Beskidzka" optuje za stworzeniem w okolicach Dworca Kolejowego w Żywcu miejsc parkingowych, gdzie mogłyby pozostawić samochód osoby, które tam dojeżdżają własnym pojazdem, by w dalszą drogę udać się pociągiem. Uzasadnienie to kwestie ekonomiczne, ekologiczne i rosnący trend w kierunku park&ride. Burmistrz Antoni Szlagor na swoim profilu jednego z portali społecznościowych przekazał, że taki parking jest w planach od kilku lat. Stowarzyszenie "Kolej Beskidzka" oczekuje na oficjalne stanowisko Urzędu Miejskiego w Żywcu i prezentuje pismo Polskich Kolei Państwowych. Wynika z niego, że do tej pory nie były prowadzone żadne rozmowy z władzami gminy Żywiec w sprawie zagospodarowania przestrzeni na działkach, na których miałby się znajdować parking i co do ktorych obecnie spółka ma inne plany. Całość pisma w galerii pod tekstem. 

 

Udostępnij

6
+5
1
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę