Nowe rondo w Żywcu? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dziś odbyła się wizja lokalna miejsca, w którym miałoby powstać.

Rondo z gotowych elementow

Rondo planowane jest na styku ul. Armii Krajowej i ul. Leśnianka. Na specyfikę tego miejsca wpływa fakt, że Armii Krajowej jest drogą miejską, a Leśnianka powiatową. Rondo miałoby usprawnić ruch i rozładować korki w tym rejonie.

- Starosta obiecał, że do końca tego roku powstanie projekt ronda, co pozwoli na kontynuację działania i uruchomienie procedury przetargowej. Tutaj należy podkreślić, że my, radni Zabłocia, otrzymaliśmy zielone światło od burmistrza na działanie w tym kierunku – powiedział radny miejski Mirosław Figura.

Nowe rondo miałoby też stanowić zaczątek działań w kierunku poprawy stanu ul. Leśnianka. Starostwo Powiatowe w Żywcu zleciło wykonanie projektu chodnika o długości 880 metrów wzdłuż ul. Leśnianka oraz nowej nawierzchni.

- Do końca roku mają być te projekty gotowe, co pozwoli potem, w konsekwencji ruszyć temat ronda. Sprawa Leśnianki i jej stanu poruszana jest już od 2006 roku, a ja walczę o to od 4 lat. To swego rodzaju wizytówka miasta, ponieważ zlokalizowany jest przy niej Powiatowy Zarząd Dróg w Żywcu, a przede wszystkim prawie 7 tys. osób zdąża tam codziennie do pracy. No, ale to droga w gestii Starostwa Powiatowego – dodaje Figura.

Nowe rondo miałoby małą średnicę, a zbudowane byłoby z gotowych elementów.

Udostępnij

1
-9
10

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę