Linia kolejowa Żywiec - Węgierska Górka: prace zgodnie z planem - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Będzie bezpieczniej i wzrośnie maksymalna prędkość pociągów. Prace rewitalizacyjne na odcinku Żywiec – Węgierska Górka, które realizuje CTL Service, rozpoczęły się miesiąc temu i już widać ich pierwsze efekty. Została wymieniona nawierzchnia toru oraz oczyszczono podsypkę.

Kolej Tor po oczyszczeniu podsypki

Remont linii kolejowej nr 139 relacji Żywiec – Węgierska Górka jest realizowany w systemie „projektuj i buduj”. Jej wykonawca, spółka CTL Service z grupy CTL Logistics, odpowiedzialna jest za wykonanie dokumentacji projektowej i uzyskanie dla niej wszystkich niezbędnych opinii, uzgodnień, pozwoleń oraz realizację szerokiego zakresu prac inwestycyjnych. Docelowo, do końca października, wymienione zostanie ok. 8 km toru, wybudowana zostanie nowa sieć trakcyjna, a perony w Radziechowym - Wieprzu, Cięcinie Dolnej oraz Cięcinie zostaną dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Każda z trzech lokalizacji zostanie również wyposażona m.in. w wiaty, ławki, gabloty informacyjne i nowe oświetlenie. W ramach prac zaplanowano także na 10 przejazdach kolejowo-drogowych wymianę nawierzchni, a na 3 zainstalowanie nowych urządzeń zabezpieczających. Ponadto zadanie obejmuje remont 21 obiektów inżynieryjnych, w tym 7 mostów.

Bilans miesiąca

Przez miesiąc od rozpoczęcia prac CTL Service wymienił nawierzchnię toru – podkłady drewniane zastąpiono podkładami strunobetonowymi oraz przeprowadził mechaniczne oczyszczanie podsypki. Od 4 tygodni trwa odnowa sieci trakcyjnej.

– Przy tak szerokim zakresie robót bardzo często coś zaskakuje wykonawców. My jednak stanowimy ścisłą czołówkę branży i właśnie dlatego z sukcesem podejmujemy się najtrudniejszych wyzwań. – mówi Stanisław Hołda, członek Zarządu i dyrektor zarządzający CTL Service.

– Dokładamy wszelkich starań, aby prace odbywały się zgodnie z harmonogramem. Na razie przebiegają one po naszej myśli. – dodaje.

 Minimalizowanie uciążliwości

Przedstawiciele CTL Logistics zdają sobie sprawę, że rewitalizacja linii kolejowej nr 139 oraz inne remonty, które są prowadzone w tym samym czasie, np. w Węgierskiej Górce, mogą być uciążliwe nie tylko dla pasażerów Kolei Śląskich, ale także dla mieszkańców tej części Beskidu Śląskiego i Żywieckiego.

– Roboty budowlane zawsze wiążą się z pewnymi niedogodnościami. Trudności te, na tyle, ile to możliwe, minimalizujemy. Z myślą o okolicznych mieszkańcach ciężki sprzęt wykorzystujemy w minimalnym zakresie. – mówi prezes Zarządu CTL Logistics Grzegorz Bogacki.

– Do końca października zakończymy prace związane z siecią trakcyjną oraz roboty torowe. Efekty naszej pracy będą służyć mieszkańcom regionu wiele lat. Myślę, że za parę miesięcy wszyscy to docenią. – wyraża nadzieję Bogacki.

 Rewitalizacja linii kolejowej nr 139 na szlaku Żywiec – Węgierska Górka odbywa się w ramach projektu inwestycyjnego pn. „Prace na linii kolejowej nr 139 na odcinku Czechowice-Dziedzice – Bielsko Biała – Zwardoń (granica państwa)”. Wartość rewitalizacji odcinka wynosi ok. 43 mln zł i jest finansowana z budżetu państwa.

Udostępnij

4
+3
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę