Nowy rok szkolny w Lipowej - inwestycje, żłobek - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Uczniowie mają wolne, ale na terenie gminy Lipowa prace remontowe w szkołach idą pełną parą. Wójt wypowiada się o inwestycjach w wywiadzie dla Radia Bielsko.

Radio Bielsko

Na terenie gminy Lipowa wszystkie szkoły podstawowe zostały objęte termomodernizacją ze środków europejskich w kwocie 3,5 mln zł, 1,7 mln zł.

Zostało przeprowadzone prace, m.in: docieplenia ścian, wymiana centralnego ogrzewania, w dwóch szkołach modernizacja kotłowni, w Twardorzeczce fotowoltaika i wymiana lamp na ledowe.

 

Nowy Zespół Szkolno-Przedszkolny

Przedszkole w Leśnej od września będzie funkcjonować w szkole podstawowej. Zmiana lokalizacji spowodowana była lepszymi warunkami lokalowymi oraz faktem zamontowanej windy, która dostarczać będzie posiłki na piętro, gdzie uczą się dzieci, aby nie musiały schodzić po schodach. 

Część budynku byłego przedszkola w Leśnej wykorzysta KGW, organizując imprezy związane ze swoją działalnością - do dyspozycji jest bowiem zaplecze kuchenne. Swoją salę ma także otrzymać orkiestra dęta, a pozostałe pomieszczenia staną się “mieszkaniamy awaryjnymi” dla mieszkańców, np. w razie pożaru.

 

W Gminie Lipowa będzie też żłobek

35 dzieci od września będzie mogło spędzać czas w żłobku, utworzonym w Lipowej. 

“To będzie prywatny żłobek, ale ceny z tego co wiem, są umiarkowane” - mówi wójt w wywiadzie.

Oprac. MG.

Udostępnij

0
0
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę