Odznaczenie dla liderów Golec uOrkiestra - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komisja Kapituły Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Śląskiego przyznała to wyróżnienie podczas sierpniowych obrad. 

Golec slaskie

Złota Odznaka Honorowa za Zasługi dla Województwa Śląskiego trafiła w ręce Łukasza i Pawła Golców – liderów zespołu Golec uOrkiestra. Nadawana jest za wybitne zasługi osobom oraz instytucjom wyróżniającym się w działalności na terenie województwa śląskiego. Komisja Kapituły Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Śląskiego przyznała to wyróżnienie podczas sierpniowych obrad. 

- Niezliczone utwory, przeboje roku, dekady, pokoleń, dwa i pół tysiąca koncertów, kilka milionów płyt, fundacja skupiająca dziesięć ognisk muzycznych dziecięcej twórczości artystycznej na Żywiecczyźnie – to tylko wybrane, najważniejsze z efektów działalności zespołu. Solidna porcja soczystego góralskiego folku, szczypta popu, odrobina rock&rolla i okruch jazzu to przepis na muzyczny sukces artystów urodzonych pod dobrą nutą. Nutą ukształtowaną w szkole Muzycznej w Żywcu i Akademii Muzycznej w Katowicach.(…) Rdzeniem zespołu jest rodzina, uzupełniona solistami, instrumentalistami i grupami śpiewaczymi, aby w najbardziej oryginalnym kształcie przekazać piękno i naturalność muzyki Łuku Karpat – powiedział radny Stanisław Baczyński, członek Kapituły Odznaki, który wygłosił laudację na część wyróżnionych muzyków.

- Państwa aktywność sięga dużo dalej poza działalność muzyczną. Poprzez projekty społeczne, edukacyjne i muzyczne, kierowane do młodych odbiorców, wpajacie im miłość do regionu i sztuki. Jesteście prawdziwymi ambasadorami naszego województwa” – powiedział marszałek Jakub Chełstowski, który wraz z Przewodniczącym Sejmiku Janem Kawulokiem pogratulował wyróżnionym.

Udostępnij

4
-56
60
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę