Testują Solaris Urbino 12 Hybrid - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W poniedziałek 23 grudnia na niektóre trasy obsługiwane przez PKS Bielsko-Biała wyjechał hybrydowy autobus Solaris Urbino 12. Będzie można podróżować nim do 15 stycznia 2020 r.

Solaris Urbino

W pojeździe zastosowano równoległy system hybrydowy, który jest połączeniem napędu spalinowego i elektrycznego. Solaris Urbino 12 Hybrid w maksymalny sposób wykorzystuje moc silnika elektrycznego i ogranicza do minimum pracę silnika spalinowego. Redukuje to spalanie paliwa nawet o 30%. Dzięki takiemu rozwiązaniu autobus jest przyjazny dla środowiska i kieszeni.
Układ napędowy Solarisa Urbino 12 Hybrid jest sterowany automatycznie - komputer sam decyduje kiedy wykorzystać silnik spalinowy lub elektryczny, a kierowca może skupić się tylko na drodze. Prowadzenie pojazdu nie różni się od kierowania "tradycyjnymi" autobusami.
Solaris Urbino 12 Hybrid został wyposażony w automatyczny system start/stop. Takie rozwiązanie oznacza, że gdy autobus podjeżdża na przystanek i otwierają się drzwi silnik wyłącza się, a gdy ostatnie drzwi zamykają się zostaje on ponownie uruchomiony. To kolejne udogodnienie dla kierowcy, który nie musi wykonywać żadnych dodatkowych czynności w związku z tą funkcją pojazdu.

Udostępnij

2
+2
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę