Informacja o obszarach wsparcia "Tarczy Antykryzysowej", realizowanej przez Powiat Żywiecki - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W obliczu trwającej epidemii koronawirusa polscy przedsiębiorcy oraz zatrudnieni u nich pracownicy mogą otrzymać wsparcie i ochronę ze strony Państwa. Jak głosi komunikat Starostwa Powiatowego w Żywcu, w założeniu Tarczy koszty związane z obecną sytuacją gospodarczą zostaną rozłożone solidarnie pomiędzy przedsiębiorców, pracowników, system finansowy oraz sektor publiczny.

 Co dalej można przeczytać w komunikacie? Zdecydowana większość rozwiązań i regulacji prawnych związanych z Tarczą wdrażana jest w trybie specustawy o przeciwdziałaniu skutkom gospodarczym pandemii koronawirusa opracowanej przez Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Finansów oraz Ministerstwo Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej.

Powiat Żywieckie poprzez działania Powiatowego Urzędu Pracy w Żywcu realizował będzie wsparcie w obszarach:

  • Niskooprocentowanej pożyczki z Funduszu Pracy dla mikroprzedsiębiorców. Nabór wniosków dla tego obszaru rozpoczął się 3 kwietnia br. Pożyczka może być udzielona maksymalnie do kwoty 5000,00 zł. Wnioski można składać elektronicznie przez platformę praca.gov.pl lub w formie papierowej. Wypełniony wniosek można wrzucić do przygotowanej w holu Powiatowego Urzędu Pracy w Żywcu skrzynki w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 13.00, oraz za pośrednictwem tradycyjnej poczty.
  • Dofinansowania: części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców samozatrudnionych, części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od nich składek na ubezpieczenia społeczne dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców oraz części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od nich składek na ubezpieczenia społeczne dla organizacji pozarządowych. Nabór wniosków dla tego obszaru rozpoczął się w dniu dzisiejszym tj. 22 kwietnia br.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Starostwa Powiatowego w Żywcu w zakładce „TARCZA ANTYKRYZYSOWA” lub Powiatowego Urzędu Pracy.

Udostępnij

0
0
0

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę