Polski producent sprzętu medycznego z Żywca z premierami na Arab Health - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Famed ARTHERO, premierowy system do operacji barku, odpowiada na zróżnicowane potrzeby chirurgów i instrumentariuszek. System usprawnia pracę, przyspieszając przygotowanie do operacji i ustawiania pacjenta, niezależnie od indywidualnych przyzwyczajeń. Jego funkcjonalność konsultowana była m.in. z jednym z najlepszych europejskich specjalistów w dziedzinie ortopedii barku. Na premierę systemu Famed ARTHERO zapraszamy na stoisko S2.A50 we wtorek, 31 stycznia o godzinie 11 AM i 2 PM (GST). Famed ARTHERO jest kompatybilny ze wszystkimi stołami operacyjnymi na rynku, w tym z Famed OPTIMA 5.20., stołem stworzonym z myślą o chirurgii precyzyjnej w wielu dziedzinach medycyny.

Akcesoria do stołu operacyjnego od Famed Żywiec

Dobry stół operacyjny ma swoją wartość, jednak jego istotnym uzupełnieniem są odpowiednie akcesoria, ponieważ to ich najczęściej używa w czasie operacji personel. Niezawodność, zakresy regulacji czy szybkość obsługi wpływają na odbiór całego zestawu tworzonego przez stół i dodatkowe wyposażenie bloku operacyjnego. Famed Żywiec rozwija dynamicznie ten segment portfolio produktowego, tworząc narzędzia zapewniające lepsze warunki pracy oraz większą precyzję podczas operacji.

Najnowszym przykładem jest Famed ARTHERO, system do artroskopii barku stworzony m.in. we współpracy z dr Romanem Brzóską, wybitnym specjalistą – członkiem zarządu sekcji barkowej Europejskiego Stowarzyszenia Ortopedii Sportowej, Chirurgii Kolana i Artroskopii.

– Po dwóch latach testów klinicznych wprowadzamy nowy system do chirurgii stawu barkowego. Famed ARTHERO opracowaliśmy we współpracy ze światowej klasy chirurgami z różnych krajów. Naszym celem było stworzenie akcesorium pozwalającego skrócić czas przygotowania pacjenta i zaoferować więcej miejsca na artroskop, przy uwzględnieniu mnogości metod chirurgicznych – mówi Michał Grossy, menadżer produktu w Famed Żywiec.

 – Setki godzin obserwacji pracy lekarzy i dyskusji z nimi o finalnej zasadzie działania poszczególnych elementów przekładają się na efekt w postaci rozwiązania, które ułatwia wykonanie zabiegu niezależnie od indywidualnych przyzwyczajeń. Nie tylko sztuczna inteligencja i technologie cyfrowe pozwalają tworzyć wartościowe rozwiązania. Zainteresowanie naszą przystawką jeszcze przed jej oficjalną premierą, to dowód na skuteczność naszych działań – dodaje Michał Grossy.

Famed ARTHERO wykonany jest z aluminium i tworzywa HPL. Cała konstrukcja może być regulowana z poziomu pilota lub za pomocą asysty sprężyny gazowej. Jedną z zalet akcesorium jest możliwość jego montażu przez jedną osobę, dzięki niskiej wadze oraz funkcjonalnym rozwiązaniom. Blat można wyposażyć w różnego typu akcesoria do podtrzymywania głowy pacjenta, np. unikatowy hełm, stworzony z myślą zarówno o pracy chirurga, jak i anestezjologa.

Famed ARTHERO po raz pierwszy zostanie zaprezentowany w trakcie Arab Health 2023 (stoisko S2.A50; wtorek, 31 stycznia; g. 11 AM i 2 PM GST).

Stoły operacyjne Famed Żywiec z karbonu

System Famed ARTHERO jest kompatybilny ze wszystkimi stołami operacyjnymi na rynku. Famed Żywiec to jednen z wiodących producentów sprzętu medycznego tej kategorii na świecie. W tym segmencie z powodzeniem wykorzystuje m.in. karbon, w sprzęcie medycznym. Materiał ten charakteryzuje dobra przezierność promieni rentgenowskich i mniejsza podatność na uszkodzenia. Karbonową rodzinę stołów operacyjnych Famedu obok Famed OPTIMA tworzy także Famed FLARE, stół do chirurgii naczyniowej o rekordowym parametr przezierności blatu (0,33 mm AI).

– Karbon odpowiada na potrzeby środowiska lekarskiego, nie tylko ułatwiając obrazowanie medyczne. Co równie istotne podnosi bezpieczeństwo tej procedury, a wynika to z obniżenia dawki promieniowania, co ma szczególne znaczenie dla lekarzy i pielęgniarek. Karbon to obecnie główny materiał używany przez nas w rozwiązaniach konstrukcyjnych stołów operacyjnych. Stół operacyjny Famed OPTIMA 5.20, który prezentujemy podczas Arab Health, to niewątpliwie jeden z najciekawszych produktów dedykowanych chirurgii precyzyjnej – komentuje Marek Suczyk, wiceprezes Famedu Żywiec.

Famed OPTIMA 5.20 wykonano z wysokiej jakości włókna węglowego połączonego ze stalą nierdzewną AISI 316L. Materiały zapewniają trwałość, dobre właściwości w obszarze przezierności i niepowtarzalny design. Przesuw wzdłużny stołu wynosi 400 mm, co umożliwia obrazowanie RTG w zakresie 360° na długości 890 mm. Przy zastosowaniu odpowiednich akcesoriów długość okna obrazowania sięga nawet 1500 mm. Pośród innych funkcjonalności, jakie oferuje Famed OPTIMA 5.20 są m.in. sterowanie z poziomu pilota, elektryczna blokada kół, modułowa konstrukcja i udźwig maksymalny 460 kg. W wariancie „low” jest to także jedna z najniższych mobilnych konstrukcji na świecie.

Famed OPTIMA można stosować np. w neurochirurgii, ortopedii, kardiologii, bariatrii, ginekologii czy chirurgii ogólnej. Obecnie ze stołów operacyjnych Optima korzystają lekarze w kilkudziesięciu krajach. Łącznie Famed dostarczył na rynek kilkaset egzemplarzy tego uniwersalnego modelu. (Mat.prasowe)

famed

Udostępnij

0
0
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę