Piękna wieś i tradycyjne obrzędy - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Podczas Forum Sołtysów Województwa Śląskiego, które odbyło się wczoraj w Katowicach, podsumowano kilka konkursów. Żywiecczyzna znalazła się kilka razy na podium.

Brzusnik zespol

W kategoria najpiękniejsza wieś województwa śląskiego trzecie miejsce zajęła Sopotnia Mała, zdobywając tym samym 10 tys. zł nagrody.

Pośród najlepszych przedsięwzięć, popularyzujących tradycje, obrzędy i zwyczaje doceniono sołectwa: Bystra i Brzuśnik za zorganizowane przez nie Zielone Świątki. Wraz z trzecim miejscem sołectwa otrzymały 5 tys. zł. W tej samej kategorii wyróżnienie – 1500 zł - otrzymało Wierchowe granie na Hali Boraczej, organizowane przez gminę Węgierska Górka.

 

Udostępnij

4
+4
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę