Pomóż Emilce z Żywca. Wpłać, udostępnij - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Emilka potrzebuje naszej pomocy.

Emilka Mus

 "Urodziła się w kwietniu 2017 roku. Od 5 miesiąca ciąży nie było wątpliwości, że jest obciążona bardzo rzadką chorobą genetyczną (zespół Edwardsa). Mimo niekorzystnej diagnozy (ciężka wada serca, padaczka, niedowład rąk i nóg) Emilka ma już 7 miesięcy, rośnie, pokonała kilka kryzysów. Mimo że nie może wydawać dźwięków, czy bawić się rączkami jak zdrowe dzieci, jest ciekawa świata, potrafi się ślicznie uśmiechać i daje bliskim mnóstwo radości. Obecnie jej oddech jest wspomagany przez respirator i wymaga stałej farmakoterapii. Bardzo istotna dla jej dalszych postępów w walce z chorobą jest systematyczna fachowa rehabilitacja." - napisała mama Emilki.

Emilka to urocza dziewczynka, która urodziła się z zespołem wielu wad. Pierwsze miesiące życia były dla niej bardzo ciężkie. Problemy wynikające z zaburzeń akcji serca, napięcia mięśniowego, niewydolności oddechowej, napady padaczki … sprawiły, że większość czasu spędziła w szpitalach. Aby ratować jej życie konieczne było założenie rurki tracheostomijnej i podłączenie do respiratora, również karmienie odbywa się przy pomocy sondy. Pomimo tak ciężkich rokowań walczy bardzo dzielnie. Czuje, że nie jest sama, równie mocno walczą o nią kochający rodzice i brat. Aktualnie jej zdrowie poprawia się. Emilka przebywa w domu, jej stan nie pozwala jednak na opuszczanie domu i wyjazdy na rehabilitację. Na razie nie potrafi jeszcze samodzielnie zmieniać pozycji ale ma potencjał. Dziewczynka potrzebuje również pilnej profesjonalnej terapii logopedycznej i rehabilitacji wzroku. Dodatkowo na stałe przyjmuje mnóstwo leków, za które rodzice płacą kilkadziesiąt zł miesięcznie. Od przyszłego tygodnia rozpoczynamy rehabilitację i terapię malutkiej. Musimy jednak zorganizować dojazdy specjalistów do domu Emilki, konieczny jest również zakup podstawowego sprzętu do rehabilitacji domowej jak również wsparcie rodziny w zakupie kosztownych leków.
Wszyscy ufamy, że taka intensywna terapia pomoże dziewczynce rozwijać podstawowe umiejętności, a przede wszystkim będzie zapobiegać kolejnym kryzysom zdrowotnym. Każdy z nas może pomóc Emilce w pokonywaniu barier i kryzysów , które ją czekają. Wsparcie jej leczenia choć niewielka kwotą będzie dla niej bezcenne. Pomóżmy jej razem!
Darowizny z dopiskiem dla” Emilki Muś” można dokonywać na konto
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu 13 8137 0009 0014 5802 2000 0010 oraz
Przekazując 1% nr.KRS 0000100243 z dopiskiem "Dla Emilki Muś”

Udostępnij

7
+7
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę