Żywiecczyzna na Igrzyskach Olimpijskich! - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Polski Komitet Olimpijski zatwierdził skład reprezentacji na zimowe igrzyska w Pjongczang, które rozpoczną się za kilka tygodni. Znalazło się w niej trzech zawodników z naszego regionu. Kto?

Olimpiada tytulowy

Zacznijmy od biathlonistki Magdaleny Gwizdoń z klubu BLKS Żywiec. Nie tylko dlatego, że to jedyna w tym bardzo wąskim gronie kobieta, ale to również najbardziej doświadczony sportowiec, jeśli chodzi o starty w igrzyskach. Dla zawodniczki z Lalik (rocznik 1979) będzie to czwarta olimpiada. Startowała w Turynie, Vancouver i Soczi. Najlepsze okazały się dla Magdaleny Gwizdoń te pierwsze. Na torach Cesana San Sicario zajęła 7 miejsce w biegu sztafetowym oraz 20, 21 i 30 w startach indywidualnych. W Vancouver była to 12 lokata w sztafecie, a indywidualnie 31, 35i 59 pozycje. Cztery lata temu, w Soczi, Gwizdoń w biegach sztafetowych była 10 i 14, a indywidualnie 32, 38 i 40.

Kolejnym biathlonistą z BLKS Żywiec, który pojedzie do Korei jest Grzegorz Guzik. O biegu, który dał mu awans, pisaliśmy TUTAJ. To także nie będą jego pierwsze igrzyska. Sportowiec ten (rocznik 1991) startował w Soczi, w 2014 roku. Zajął wówczas w biegach indywidualnych 84 i 85 miejsce.

Skład ten uzupełni startujący w kombinacji norweskiej Szczepan Kupczak z Juszczyny (rocznik 1992). To zawodnik, który reprezentuje klub AZS AWF Katowice. W reprezentacji Polski zadebiutował jeszcze w 2010 roku, jednak będzie to dla niego pierwsza olimpiada. Jak dotąd jego największym sukcesem był złoty medal zdobyty drużynowo na Uniwersjadzie w Trydencie w 2013 roku (student AWF Katowice). W Pucharze Świata sklasyfikowany był jak dotąd na 51 miejscu w sezonie 2015/16.
Łącznie reprezentacja Polski na Olimpiadzie Zimowej w Pjongczang liczyć będzie 59 zawodników. Oficjalne otwarcie igrzysk nastąpi 9 lutego.

Udostępnij

5
+5
0

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę