Rowerem wzdłuż trzech jezior - Żywieckie na trasie - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Niejednokrotnie pisaliśmy o nowych ścieżkach rowerowych. Powstają w wielu miejscowościach. A  gdyby je połączyć na długim odcinku? Jest taka koncepcja.

Jak podało Radio Bielsko, ponad 70-kilometrowa trasa połączy trzy jeziora: Paprocany (okolice Tychów), Goczałkowickie i Żywieckie. Inicjatorem jest Śląska Organizacja Turystyczna, która zaproponowała taką koncepcję samorządom, przez których tereny ścieżka miałaby przebiegać, a te wyraziły aprobatę dla projektu. Według Jarosława Klimaszewskiego, prezesa ŚOT, korzystnym byłoby sprzęgnięcie działań gmin, które tego typu trasy na swoim terenie i tak planują, a następnie wypełnić podobnymi brakujące odcinki. Po stwierdzeniu, jakimi atrakcjami miejscowości dysponują, będzie możliwość wnioskowania o unijne wsparcie. Według Klimaszewskiego, pomimo że taki projekt wydaje się ogromny, to jego finalizacja wcale nie musi być odległa.
Trasa miała by mieć dokładną długość 72-75 km. Można więc zakładać, że mogłaby być dwudniową, przy założeniu, że według badań statystycznych średnia długość rodzinnej trasy rowerowej to około 50 km. W przypadku startu z okolicy Paprocanów, koniec byłby w atrakcyjnych turystycznie Beskidach. Argumentem za może być też bliskość linii kolejowej, pozwalającej na wygodny powrót pociągiem. 

Udostępnij

12
+11
1

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę