Pije Kuba do youtuba - cały ten jazz - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Hiszpański znam niewiele lepiej niż suahili. Trudno, żeby wszystko przez filtr propagandy przepuszczać. Świadomym jednak był, że można się czepiać. Tu już są słowa, większy konkret. Powtórzę swoją wiedzę i świadomość, że Kuba i punk wiele tłumaczą. Tak się złożyło, że niedawno byłem na koncercie, po którym mnie tknęło odtworzyć Jana Garbarka na youtube - wyłowiliśmy z bloga "Wiercenie w codzienności".

Che 21

"Nie jestem sam"

Kilka lat temu nabyłem na "ciuchach" koszulkę z Che Guevarą. Nie żebym był takim jego zwolennikiem, ale ciekawa geneza była wdzianka. Wszedłem do sklepu z założeniem, żeby kupić kilka bluzek z fajnym nadrukiem, tak do lasu albo w góry, na długie dwumiesięczne wakacje. Powiedziałem sobie w myślach, że na przykład z Che Guevarą, bo zawsze mi się podobał ten znak graficzny. No i na jednym z pierwszych wieszaków takowa wisiała.
Kilka dni przed wyjazdem byliśmy u znajomych i opowiadałem temat z bluzkami. Kolega, który ma pewne poglądy i jest nader dosyć ofensywny z dzieleniem się nimi na to, czy ja nie wiem, że propagowanie symboli komunizmu jest prawnie zabronione. Na takie słowa to najpierw mnie "wygło", a potem wyprostowało. Głównie dlatego, że znamy się dobrze ponad 30 lat. Wyliczać ile i co razem robiliśmy nie będę. Nie tylko szkoda miejsca, ale też CBŚ nie śpi. Mówię mu, że traktuję to jak symbol popkultury a nie komunizmu. A przede wszystkim - że zabieram ją by iść do lasu po drewno, a w takich okolicznościach to chyba żadne propagowanie? Teraz się śmieję, że taka byłaby moja oficjalna linia obrony. Gdybym chciał propagować, ubrałbym ją w Egipcie, albo na plaży w Rowach czy na Krupówkach. Skoro zakładam w głuszy, żadne to przecież propagowanie. Chyba by mnie wryło w ziemię z wrażenia i ze śmiechu, gdyby nagle przede mną wyrósł jakiś strażnik leśny. Ja strwożony - bo żyję w kraju gdzie wszystko jest surowo wzbronione, oprócz tego że wybrańcy mogą mieć posiadłości na pół jeziora czy pół góry – rozejrzałbym się, czy aby nie zostawiłem żaru w ognisku, albo samochód za bardzo nie wjechał w las. A facet na to, z szyderczym uśmieszkiem, wyciąga komórkę i dzwoniąc po policję mówi: „chłopaki, przyjedźcie, tu jest gość z podejrzaną koszulką”. Poza tym, czy jest to jednoznaczne z pochwałą i propagowaniem? Nie jest (nie było, bo wdzianko dawno temu już „zajechałem”) przecież napisane na niej: „viva la coś tam”, czy też „great ktoś tam...”...

Więcej znajdziecie TUTAJ

Udostępnij

11
+10
1
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę