Kinga Szemik - znad Soły za Atlantyk - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W 2013 roku Kinga Szemik z TS Mitech Żywiec, wraz z reprezentacją Polski, zdobyła mistrzostwo Europy do lat 17 w kobiecym futbolu, by trochę później rozstać się z klubem. Co obecnie u niej słychać?

Nie zdecydowała się na kontynuację kariery w klubie europejskim. Opuściła TS Mitech Żywiec i wyjechała do USA. Obecnie studiuje tam psychologię i jest bramkarką w uniwersyteckiej drużynie Texas Rio Grande Valley. Udzielił wywiadu portalowi: Łączy nas piłka.
Kinga wyjeżdżając z kraju, była świadoma, że w sensie sportowym, może pójść tutaj w zapomnienie. Nie widziała jednak tutaj możliwości połączenia nauki ze sportem. Dopadły ją rozterki, z którymi boryka się wielu sportowców niszowych dyscyplin i postawiła na inwestowanie w swoją przyszłość. Stany Zjednoczone uznała za jedyny kraj, gdzie będzie mogła te dwie sprawy jakoś połączyć.

W Lidze Uniwersyteckiej NCAA

Kinga Szemik nie żałuje swojej decyzji. Nie miała wątpliwości już na początku. Zaskoczyło ją wówczas to, ja duże pieniądze przeznacza się w USA na sport uniwersytecki. Uniwersytecki sezon piłkarski trwa tam tylko jesienią. Studentki rozgrywają dwa mecze tygodniowo. Odległości są oczywiście bardzo duże. Drużyny pokonują samolotami tysiące kilometrów. Dzięki dobrej organizacji mogą jednak łączyć sport z nauką. W zespole grają piłkarki nie tylko z USA czy wielu krajów Europy, ale też z Afryki. Kinga bardzo sobie ceni tamtejsze treningi i grę. Uważa, że znacznie podniosła swój bramkarski poziom.

Dalej w USA

Szemik ma za sobą dobry sezon, pomimo tego, że nie zawsze grała w pierwszym składzie. Ma nadzieję, że uda się jej przebić do ligi profesjonalnej. Tym bardziej, że ze Stanami Zjednoczonymi wiąże swoja przyszłość. Planuje tam skończyć studia nie tylko licencjackie i magisterskie, ale także doktorat, bo trzeba go mieć, żeby dostać w USA licencję psychologa. „Magisterkę” chce zrobić z psychologii sportowej, a doktorat napisać z psychologii analitycznej. Ma tez nadzieję, że gra za Oceanem nie oddali jej od ewentualnych występów w reprezentacji narodowej, a wręcz przeciwnie. Pozwoli zyskać konieczne ku temu doświadczenie.

Mistrzostwo Europy U - 17

Polki zdobyły to trofeum w 2013 roku, podczas turnieju rozgrywanego w Szwajcarii. Zajęły 1 miejsce pomimo tego, że w I rundzie omal nie odpadły z turnieju, zajmując drugie miejsce w grupie. Następne fazy rywalizacji szły już po ich myśli. Mecz finałowy wygrały ze Szwecją 1:0. Kinga Szemik, jako bramkarka rezerwowa, pomogła drużynie awansować do mistrzostw, w finałowym turnieju jednak nie wyszła w pierwszym składzie.

 

Udostępnij

6
+6
0
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę