[KONTROWERSJE] Na skuterach po Pilsku - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W ubiegły weekend funkcjonariusze ukarali osoby, jeżdżące na skuterach śnieżnych w okolicach Hali Miziowej na Pilsku. To wyjątek.

narty piksele 2

Tego rodzaju turystyka nie bez powodu obwarowana jest licznymi zakazami. W grę wchodzi degradacja przyrody, jak i bezpieczeństwo osób na stoku narciarskim. Z drugiej strony, Korbielów oferuje wypożyczalnię skuterów, a w niejednym, zarówno realnym jak i wirtualnym miejscu, można się natknąć na reklamę tej dziedziny, jako środka promocji regionu.
O to, co spowodowało weekendową akcję karania „skuterowców” zapytaliśmy u policyjnego źródła:

- Doszło rzeczywiście na stokach Pilska w ostatni weekend do ukarania mandatami osób poruszających się po stoku skuterami śnieżnymi. Zatrzymywali ich policjanci z bielskiej prewencji. To funkcjonariusze, którzy rutynowo pełnią tam służbę na nartach w ferie i weekendy. W tamtym przypadku zostali zaalarmowani przez narciarzy. Kwestie te reguluje Ustawa o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach oraz terenach narciarskich – przekazała nam asp. szt. mgr Mirosława Piątek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Żywcu.

Przywołana przez rzeczniczkę ustawa, to nie jedyne wobec tej sytuacji uwarunkowanie prawne. Wiele do powiedzenia mają też Lasy Państwowe:

- Z naszej strony sprawa jest prosta i jednoznaczna. Wjazd do lasu pojazdem mechanicznym jest zdecydowanie zabroniony, co reguluje ustawa o lasach. Wraz z Policją podejmujemy działania przeciwko takiemu procederowi, choć nie jest to zasadnicza część naszej działalności. Straż Leśna zwraca uwagę na takie pojazdy, jedna tutaj dalsze restrykcje niczego nie zmienią, jeśli użytkownicy tych coraz bardziej zaawansowanych technologicznie sprzętów nie zrozumieją, w czym rzecz. Trasy narciarskie są z tego tematu wyłączone. Podlegają pod inne przepisy, jednak tam taka jazda jest tym bardziej niewskazana - powiedział nam zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Jeleśnia Grzegorz Dobrzański.

Może warto powyższe słowa mieć na uwadze przed kolejnym zimowym weekendem?

Skutery pod Pilskiem słychać często, podobnie jak w okolicach Zwardonia. Według informacji policji, większej liczby mandatów, niż w ub. weekend, na naszym terenie na użytkowników skuterów nie nałożono.

 

Udostępnij

31
+15
16
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę