Skoczek z Bystrej rekordzistą Wielkiej Krokwi! - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Piotr Kudzia, junior uprawiający kombinację norweską, dokonał niedawno w Zakopanem wartego uwagi wycznu. Jakiego?

Piotr Kudzia Lotos Cup FB

Sport jest obecny w wielu obszarach życia Piotra. Nie tylko należy do klubu LKS Klimczok Bystra, ale też się uczy w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku. To dosyć oryginalne, ale za uprawianie dwuboju wziął się, porzucając piłkę nożną.
W swojej kategorii wiekowej – Junior B – jest określany zdecydowanym dominatorem, ale nieźle radzi sobie już i w rywalizacji z seniorami. To właśnie pośród nich wywalczył w ostatni weekend wicemistrzostwo Polski. Piotr był bardzo zadowolony z oddanych skoków, natomiast silniejszy nacisk planuje położyć na biegi. Wcześniej jednak zasłynął bardziej czymś innym.

Rekordowy lot

Zawodnik "Klimczoka Bystra", tydzień wcześniej startował w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, również w Zakopanem. W niedzielę 18 lutego, podczas zawodów na Wielkiej Krokwi oddał skok na odległość 143,5 m. To nowy nieoficjalny rekord tej skoczni. Niestety nie będzie mógł być uznany za oficjalny, gdyż nie był ustanowiony podczas zawodów Pucharu Świata. Zawodników dwuboju obowiązują też inne zasady ustawiania belki, niż skoczków. Jednak nie zmienia to faktu, że zawodnik z Bystrej wpisał się na trwałe w historię Wielkiej Krokwi. Rekord oficjalny, ze stycznia br., należy do Kamila Stocha, który skoczył 141 metrów. Kilka lat temu 144 metry leciał Klemens Murańka, jednak był to skok podparty.
Piotr Kudzia już w tak młodym wieku przyciąga coraz większa uwagę ekspertów i kibiców sportów zimowych. Uznawany jest za wielki talent w dyscyplinie, w której reprezentanci Polski nigdy nie osiągnęli znaczących sukcesów.

Udostępnij

6
+6
0

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę