Wilhelm Brasse i fabuła - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Była książka, potem dokument, teraz czas na kolejną formułę.  

Dziennik Polski donosi o rozpoczęciu prac nad filmem, opowiadającym historię urodzonego w Żywcu i mieszkającego tutaj po wojnie więźnia obozu Auschwitz i fotografa, Wilhelma Brasse. Film będzie miał tytuł „Portrecista” i będzie stanowił fabularną wersję książki „Fotograf z Auchwitz”. Opowie autentyczną historię człowieka, który na zlecenie Niemców portretował więźniów obozu koncentracyjnego, w którym był więziony. Brasse takich zdjęć wykonał około 50 tysięcy.

 Konsekwentni realizatorzy

Koleje losu fotografa opisała w książce reporterka Ania Dobrowolska. Potem, wraz z mężem, nakręcili film dokumentalny. W ciągu 10 dni Wilhelm Brasse relacjonował w nim swoje obozowe przeżycia. Teraz Dobrowolscy planują nakręcić film fabularny na ten temat. Jak czytamy w Dzienniku Polskim, przygotowania dopiero się zaczęły, ale wiadomo już, że główne role zagrają: Rafał Zawierucha i Sebastian Fabijański. Wystąpi też żydowska aktorka Etel Szyc, która grała w „Liście Schindlera” i „Pianiście”.

 Nigdy więcej zdjęć

Wilhelm Brasse urodził się w Żywcu w 1917 roku. Tuż po wybuchu wojny zastał złapany przez Niemców podczas próby przedostania się na Węgry w celu dołączenia do powstającej armii polskiej we Francji. Następnie trafił do Auschwitz. Po wojnie powrócił do Żywca, gdzie dożył sędziwego wieku, ale do fotografowania nigdy już nie powrócił. Szerzej jego historie i wspomnienia opisywaliśmy TUTAJ.

 

Udostępnij

4
+4
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę