Błyskawiczne wsparcie dla Agaty Wróbel - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W ostatnich dniach głośno było o byłej sztangistce Agacie Wróbel i jej kłopotach bytowych. Ten medialny szum okazał się pozytywnym w skutkach.

Agata Wrobel

Pochodząca z Jeleśni była reprezentantka kraju i medalistka wielu ważnych imprez zorganizowała na jednym z portali crowfoundingowych zbiórkę na swoje leczenie i codzienne potrzeby:

„Choruję na cukrzycę i mam neuropatię cukrzycową, która powoduje ciągły ból w moich rękach i stopach .Muszę codziennie przyjmować silne środki przeciwbólowe  Koszty tych leków są kolejnym obciążeniem. Głęboka depresja leki napady paniki towarzysza mi codziennie.Szukam pomocy, aby móc stanąć na nogi spłacić zobowiązania, odnaleźć siebie sprzed lat. Każdy ma swoje problemy choroby dobre i złe dni, każdy ma swoja historię życia, której nie da się opowiedzieć w parunastu zdaniach.Wiem, że miałam wielu fanów, gdy rywalizowałam na pomoście jeśli niektórzy z nich to widzą i czują, że chcieliby mi pomoc i przekazać nawet najmniejszą kwotę, byłabym bardzo wdzięczna.”- takimi słowami Agata Wróbel opisała zbiórkę (pisownia oryginalna).

 Królowa swojej dyscypliny

Agata Wróble w szczytowych okresach swojej kariery była między innymi srebrną medalistką IO w Sydney, a cztery lata później sięgnęła po brąz. Oprócz tego stawała na podium zawodów rangi mistrzostw świata i mistrzostw Europy. Trzykrotnie znajdowała się w dziesiątce plebiscytu "Przeglądu Sportowego" na najlepszego sportowca w Polsce. Koniec kariery nastąpił przedwcześnie w 2006 roku i miał związek z problemami zdrowotnymi. 

 Minister chce pomóc

 Już kilka godzin po opublikowaniu zbiórki odniósł się do niej minister spotu Witold Bańka.

„Jeżeli tylko Pani Agata Wróbel zechce to bardzo chętnie jako Ministerstwo Sportu i Turystyki, Centralny Ośrodek Sportu i PGE Narodowego zagospodarujemy Ją zawodowo w obszarze sportu. Czekam na kontakt" - napisał Witold Bańka na swoim oficjalnym profilu na Twitterze.” - napisał minister na swoim oficjalnym koncie Twitter.

 

Skuteczność akcji

Jak przekazał TVP Sport, potrzebną kwotę (20 tys. zł) udało się zebrać już w niedzielę. Hojność kibiców przerosła najśmielsze oczekiwania. Obecnie (stan na 15 stycznia, godzina 10) uzbierało się blisko 150 tysięcy złotych. Pomocną dłoń podali dwukrotnej medalistce igrzysk olimpijskich, mistrzyni świata i trzykrotnej mistrzyni Europy także sportowcy. Wśród darczyńców można znaleźć m.in. nazwiska medalistów igrzysk w zapasach – Damiana Janikowskiego i Agnieszki Wieszczek-Kordus. 

Sztangistkę nadal można wspierać TUTAJ.

Udostępnij

25
+19
6
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę