Onet: Pilsko w górę.... trochę - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tegoroczna śnieżna zima w górach przekłada się na stosunkowo dobre warunki narciarskie. Wielu turystów przyjeżdża już w tej chwili w Beskidy i liczba ta przez jakiś będzie się utrzymywać lub rosnąć w związku z feriami zimowymi. Czy nasze  góry mają dla nich odpowiednio atrakcyjną ofertę turystyki narciarskiej? 

Pilsko narty

Jak na tle innych wypadają ośrodki i stacje narciarskie w naszym regionie? Portal Onet kolejny raz sporządził ich ranking. Pod uwagę brano takie czynniki, jak: potencjał narciarski (warunki terenowe i infrastruktura), parkingi, dojazd, wygodny dostęp do wyciągów, gastronomia, noclegi, cena i stosunek ceny do klasy oferty. Dodatkowe kryterium stanowiły: jakość instalacji naśnieżającej i dostępność bieżących informacji o ośrodku. 

Pośród dużych ośrodków narciarskich nie do pobicia jest Szczyrk i jego zespół trzech stacji. To już drugi rok z rzędu, kiedy po słowackich inwestycjach to beskidzkie miasto zajmuje pozycję lidera. Prowadzący ośrodek uzyskał łącznie 204 punkty. Będąca na drugiej pozycji Białka Tatrzańska otrzymała 169 punktów.

 U nas w górę i w dół

Na Żywiecczyźnie, w kategorii dużych ośrodków, możemy wypatrywać tylko Pilska. Z pewnymi emocjami, ponieważ w ubiegły roku to centrum narciarstwa o dużym potencjale, aspiracjach, ale i brakach, w ogóle nie znalazło się w rankingu. W obecnym sezonie jednak mamy postęp. Pilsko nie znalazło się wysoki, ale zostało uwzględnione. Zostało sklasyfikowane na ósmym miejscu, z łączną ilością 88 punktów, a więc z dorobkiem o 116 punktów mniejszym, niż Szczyrk. Ostatnie w tym rankingu Ustrzyki Dolne (25 miejsce) otrzymały 70 punktów. Pod tym względem więc znacznie bliżej ośrodkowi z Żywiecczyzny do końca, niż do początku. Pilsko, względem lidera, prezentuje dobry poziom, jak chodzi o: komfort jazdy i wrażenia narciarskie (tutaj wręcz prowadzi), naśnieżanie i dostęp do informacji. Słabiej jest z infrastrukturą, natomiast przepaść wręcz dzieli Pilsko od lidera pod względem wyciągów i tras. Tutaj Szczyrk otrzymał 159 punktów, a Pilsko 45. O przyczynach pisze się i mówi wielokrotnie. W grę wchodzą między innymi kwestie własnościowe, stan wyciągów i…. brak ich kluczowych fragmentów.

Drugim reprezentantem Żywiecczyzny jest Zwardoń Ski, w kategorii małych ośrodków narciarskich. Tutaj niestety nasz region zalicza mały regres. Stacja ta bowiem znalazła się na ostatnim, dziesiątym miejscu. W ubiegłym roku była to jedna pozycja wyżej. Zwardoń otrzymał teraz łączną notę 59 punktów, a zwycięzca – Kasina Ski – 71. Stracił głównie w pod względem komfortu jazdy i wrażeń narciarskich oraz naśnieżania.

Udostępnij

4
+4
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę