Nocny pościg policyjny. Nie tylko ulicami - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najpierw ulicami Buczkowic, Mesznej i Bystrej – a później po kolana w błocie i korytem rzeki trwał policyjny pościg za trzema sprawcami kradzieży z włamaniem, którzy uciekali z powiatu żywieckiego. Trzech mieszkańców powiatu bielskiego w wieku 27, 28 i 29 zatrzymali policjanci ze szczyrkowskiego komisariatu i bielskiej drogówki oraz trzeciego komisariatu.

policja copy

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. Nad ranem 11 kwietnia oficer dyżurny bielskiej komendy otrzymał informację, że na terenie Leśnej w powiecie żywieckim miała miejsce kradzież z włamaniem do magazynku z butlami gazowymi. Sprawcy mieli odjechać Mercedesem Sprinterem w kierunku Bielska-Białej. Oficer dyżurny powiadomił patrole policyjne, które rozpoczęły poszukiwania pojazdu na ulicach Bielska i powiatu. Około godziny 2.00 pojazd został zauważony przez mundurowych z Komisariatu Policji w Szczyrku, który ruszył w pościg za Mercedesem, dając jednocześnie sygnały do zatrzymania się pojazdu. Kierowca jednak nie zamierzał się poddać kontroli i rozpoczął brawurową ucieczkę ulicami Buczkowic, Mesznej i Bystrej. Na złamanie karku włamywacze uciekali przed policyjnym pościgiem łamiąc wszelkie możliwe przepisy ruchu drogowego. Patrol ze Szczyrku drogą radiową powiadomił pozostałe patrole, drogówki i bielskiej trójki, które rozpoczęły obławę za zbiegami. Uciekinierzy zajeżdżali drogę radiowozom stwarzając coraz to większe zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kiedy na ulicy Fałata w Bystrej uciekinierom skończyła się droga siłą rozpędu wjechali w masyw leśny gdzie po pewnym czasie pojazd ugrzązł, a wszyscy trzej podjęli pieszą ucieczkę przez las. Ścigający ich policjanci kontynuowali działania pościgowe pieszo – przez las, korytem rzeki i rozlewiskami. Mundurowi zatrzymali całą trójkę włamywaczy.

Policjanci odzyskali skradzione mienie wartości ponad 1.600 złotych, które wróciło do prawowitych właścicieli. Zanim złodziej zostali zauważeni przez szczyrkowskich stróżów prawa zdążyli bowiem jeszcze tej samej nocy włamać się do magazynu sklepu w Buczkowicach, skąd również skradli butle z gazem . Wszyscy zatrzymani włamywacze po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, za które grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Kierowca busa, którym uciekali sprawcy usłyszał dodatkowo zarzuty za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. O dalszym losie całej trójki zadecyduje wkrótce sąd.

Udostępnij

10
+9
1

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę