Kawa znów na medal. Znów złoty - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Na tego zawodnika zawsze można liczyć.

Kawa 4

 Od 7 do 20 lipca w słowackiej Priewidzy rozgrywane były 20. Szybowcowe Mistrzostwa Europy. Startowało w nich 82 zawodników z całego kontynentu. Wśród nich sześciu Polaków, z Sebastianem Kawą z Międzybrodzia na czele.

Prowadzenie w swojej klasie Sebastian Kawa objął już po drugiej konkurencji i nie oddał go aż do końca mistrzostw. Sukcesywnie budował przewagę w klasyfikacji generalnej. Po dwunastu konkurencjach miał 414 punktów więcej od kolejnego zawodnika na podium w tej klasie. Kawa przywozi z Previdzy złoto zdobyte na polskim szybowcu Diana 2.

"Burzowym i lekko deszczowym akcentem zakończyliśmy 20 Szybowcowe Mistrzostwa Europy w klasie 15m/ club /standard. Jeszcze nieoficjalnie , ale według stron zawodów zdobyłem złoty medal w klasie 15m na polskim szybowcu Diana 2. Przewaga w punktach zaskoczyła nawet mnie. Oby zawsze było tak dobrze. Gratulacje dla Avionic - producenta Diany 2
Dziękuję serdecznie kolegom z ekipy za współpracę, naszym kierownikom za cierpliwe znoszenie zdenerwowanych zawodników i rzetelne śledzenie rozwoju pogody. Gratulacje należą się też Jankowi Młynarczykowi za trafne przewidywanie tego co nieprzewidywalne - czyli burzowej pogody w górach. I przede wszystkim gratulacje dla Łukasza Grabowskiego za wspaniałą współpracę w powietrzu." - dzieli się wrażeniami Kawa na swojej stronie społecznościowej.

Udostępnij

4
+4
0
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę