Wielki sukces Olimpijczyka Gilowice - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Łącznie 22 medale, to piękny dorobek. Zawodnicy Olimpijczyka Gilowice zdominowali rywalizację w poszczególnych konkurencjach sportowych osób niepełnosprawnych.

Olimpijczyk Tytyulowa

W dniach 29-31. sierpnia br. na obiektach sportowych w Siedlcach odbyły się XXII Ogólnopolskie Igrzyska LZS. Jest to największa impreza sportowa, jaką organizuje Krajowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych. W tym roku w igrzyskach udział wzięło ponad 100 uczestników, którzy rywalizowali w siedmiu dyscyplinach sportowych, w kategorii kobiet i mężczyzn. Integralną częścią igrzysk była rywalizacja osób niepełnosprawnych w siedmiu konkurencjach sportowych.

"Dla osób niepełnosprawnych jest to niesamowite przeżycie kiedy mogą rywalizować z osobami niepełnosprawnymi z innych województw. Tradycyjnie już reprezentację województwa śląskiego, osoby niepełnosprawne przygotowuje „Olimpijczyk” Gilowice. Reprezentacja oparta jest o zwycięzców kilku imprez sportowych, organizowanych w Gilowicach. Są to osoby niepełnosprawne z różnych miejscowości powiatu żywieckiego. Uzyskane wyniki potwierdziły wysoki poziom sportowy zawodników „Olimpijczyka”, którzy zdominowali rywalizację w poszczególnych konkurencjach sportowych. Zdobyliśmy w sumie 22 medale, w tym 7 złotych, wygrywając także klasyfikację drużynową, za co otrzymaliśmy okolicznościowy puchar. Złote medale wywalczyli: Anna Urbaniec wygrała bieg na 60m i skok w dal, Marzena Bura rzut piłką lekarską, Marcin Marek okazał się najlepszy w biegu na 60m i torze przeszkód, Andrzej Ciurla wygrał skok w dal, a Ireneusz Kąkol rzut piłką lekarską. Najwięcej medali zdobyli Marcin Socha i Marzena Bura – po 5. Igrzyska te były znakomitym podsumowaniem działalności sportowej „Olimpijczyka” Gilowice, który poprzez szkolenie i organizację imprez sportowych dla osób niepełnosprawnych w powiecie Żywieckim jest w stanie przygotować tak silną drużynę, która godnie reprezentuje województwo Śląskie i wygrywa rywalizację ogólnopolską." - informuje Henryk Pasko, prezes klubu Olimpijczyk Gilowice. 

Udostępnij

0
0
0

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę